BAŞKAN SAVAŞ HAT-MES ARAÇLARINI YERİNDE İNCELEDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin(HBB) öncülük ettiği ve vatandaşları sağlıklı meyve suları ile buluşturan HAT-MES Projesi kapsamında hizmet veren araçları yerinde inceledi.
BAŞKAN SAVAŞ HAT-MES ARAÇLARINI YERİNDE İNCELEDİ
Başkan Savaş’ın sağlıklı yaşama destek amaçlı attığı bu adım, başta çocuklar olmak üzere her kesimin katkılı, asitli sağlığa zararlı içeceklerden uzak tutularak, sağlıklı beslenme ve vitaminlerin vücutla buluşturulması anlamında doğal bir alternatif haline geldi.HBB’nin şehrin belirli noktalarına yerleştirdiği ve çok kısa bir sürede il geneline yayılan HAT-MES araçları, vatandaşlara maliyet fiyatlarına portakal, mandalina, greyfurt, nar ve havuçtan oluşan doğal, vitamin deposu taze meyve sularını ulaştırarak, çiftçiye ve narenciye üreticisine de katkıda bulunuyor.HAT-MES araçlarını yerinde inceleyen Başkan Savaş, stant görevlilerinden meyve sularının çeşitleri ve fiyatları ile ilgili bilgiler aldı. Başkan Savaş, “Amacımız Hatay’ın her noktasında insanlara taze meyve suyu içirmek ve kendi ürünlerimizi değerlendirerek çiftçimize destek sağlamak” ifadelerini kullandı.Konuşmasının ardından meyve sularının tadına bakan Başkan Savaş, etrafındaki vatandaşlara da meyve suyundan ikram etmeyi ihmal etmedi. Başkan Savaş, kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen öğrencileri de kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.HBB yetkilileri, doğal ve taze sıkılmış meyve sularına talebin yoğun olduğunu vurgulayarak, 1 yıl içerisinde 800 ton portakal, 250 ton nar, 50 ton mandalina, 30 ton greyfurt ve 100 ton havuç tüketme hedefinde olduklarını belirtti. Yetkililer aynı zamanda tüketimin arttırılarak çiftçiler ile anlaşma sağlanıp tüm ürünlerinin alınacağını ve şehrin belirli yerlerine konumlandırılacak olan araçlarda toplam 35 kişiye istihdam olanağının sağlanacağını ifade etti.
BAŞKAN SAVAŞ HAT-MES ARAÇLARINI YERİNDE İNCELEDİ haberi 31 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1285 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle