BAŞKAN SAVAŞ HATODER'İN ANLAMLI ETKİNLİĞİNE KATILDI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi DOÇ. Dr. Nazan Savaş, Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği'nin (HATODER) Antakya'da gerçekleştirdiği dayanışma toplantısına katılım gösterdi.
BAŞKAN SAVAŞ HATODER'İN ANLAMLI ETKİNLİĞİNE KATILDI
 HATODER Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Kerimoğlu gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimiz günden bugüne gerek şahsım gerekse yönetim kurulu olarak talasemi hastalarına destek olmak adına elimizden geldiği kadar çalışmalar gerçekleştirdik. Önümüze maalesef engeller çıkarıldı. Fakat bu engelleri aşacağımıza inanıyorum. Özellikle şahsım, yönetim kurulu, hasta ve hasta aileleri olarak Yöresel Ürün Festivalleri düzenledik. Bizlere bu festivali gerçekleştirmemiz için destek veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.Talasemi Federasyonu Genel  Başkanı Ali Kılıç ise Talasemi hastaları ve orak hücre hastalıkları adına gerçekleştirdikleri çalışmalara değinerek bu konuda herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğini kaydetti. 
Başkan Savaş, anlamlı etkinlikle ilgili olarak yaptığı konuşmada HATODER'in yaptığı hayırlı destek vermenin önemine dikkat çekerek, "HATODER’in öncülüğünde olduğu Yöresel Ürün Festivali’nin gerçekleştirilmesi için bizler de yer tahsis ederek destek verdik. Bizler HATODER ve diğer kuruluşların yanında olmaya devam edeceğiz. Hayır adına yapılacak bütün etkinliklere destek vererek herkesin bilinçlenmesi ve bu hastalıkların en aza indirgenebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Sıkıntılar paylaşılarak azalır. Biz sıkıntıların çözümü noktasında hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizleri burada buluşturan HATODER’e ve destek veren herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen etkinliğin ardından HATODER Yönetim Kurulu, verdiği desteklerle hastalara maddi ve manevi olarak Başkan Savaş’a plaket ve çiçek takdim etti.