BAŞKAN SAVAŞ IN DİKMECE KÖYÜ ZİYARETİ

  Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Dikmece Köyü’nü ziyaret ederek, köy sakinleriyle bir araya geldi.

BAŞKAN SAVAŞ IN DİKMECE KÖYÜ ZİYARETİ

Başkan Savaş, Dikmece Köyü’ne yaptığı ziyarette, birlik, beraberlik ziyaretleri kapsamında 17 aydır ilçe ilçe, belde belde, köy köy dolaştıklarını, Hatay’da yüzyıllardır var olan kardeşlik bağlarının daha da pekiştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasında toplumun her kesimine büyük görev düştüğünü söyledi.

            Ev sahipliğini Dikmece Köyü Muhtarı Sezgin Yurtsever’in üstlendiği ziyarete Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Hakan Kokusever ile Dikmece Köyü sakinleri katılım gösterdi.

            Dikmece Köyü Muhtarı Sezgin Yurtsever yaptığı konuşmada, yörelerine ilk defa Antakya Belediye Başkanı’nın ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Köyümüzde ilk defa Antakya Belediye Başkanını misafir etmenin gurunu, sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz. Bu nedenle başta Belediye Başkanımız sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş olmak üzere tüm misafirlerimize hoş geldiniz, şeref verdiniz diyoruz. Yapılan bu toplantı birlik ve beraberlik toplantısıdır. Hedefimiz kardeşlik bağlarına katkı da bulunmaktır, memleketimize en güzel şekilde hizmet sunmaktır.” dedi.

            Hatay Muhtarlar Odası Başkanı Mahmut Gülcü de ziyarette konuşma yaptı. Gülcü konuşmasında Dikmece Köyü Muhtarı Sezgin Yurtsever’in nezdinde Dikmece Köyü sakinlerine teşekkür ettiğini belirterek, “8 ay önce 8 kişi olarak kurduğumuz dernekte üye sayımız bugün itibari ile 400’ü aşmış durumdadır. Dernek üyesi muhtarlarımızla birlik ve beraberlik içinde hareket ediyoruz. Antakya Belediye Başkanımız sayın Doç.Dr. Lütfü Savaş, bize bir çok noktada birleştirici özelliğiyle destek olmaktadır. Hatay medeniyetler şehridir. Hatay bu süreçte insanına yakışan birliği, beraberliği, güzelliği göstermektir.” dedi.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Dikmece köyü sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, “Biz buradaki huzurumuzu, çocuklarımızın geleceğini siyasetin üstünde görüyoruz. Siyasetin üstünde gördüğümüz içinde tüm renklerimizle bir arada birlik, beraber toplantıları yapıyoruz. Bu düşünce ve duydularla buradayız.” dedi.

17 aydır Hatay genelinde çeşitli ilçelerde, beldelerde ve köylerde ziyaretler gerçekleştirdklerini dikkatleri çeken Başkan Savaş, “Bu toplantıları büyükşehir olduk diye yapmıyorum. Kimse yanlış anlamasın. 17 ay önce ilimizde büyükşehir adı bile anılmıyordu. Suriye’de meydana gelen hadiseler ve birlikteliğimizi bozmak isteyen dış mihrakların yazmış olduğu çeşitli senaryoların Hatay insanı tarafından okunmaması ve bu birlik, beraberlik, kardeşlik ve aynı zamanda huzur ortamının gelecek nesillere devamı için bir araya gelmiş durumdayız. Hatay insanı olarak hepimizin akrabası, eşi, dostu Suriye’de bulunmaktadır. Onların canlarına gelen zarar hepimizi derinden üzmektedir. Tedirginliği azaltmak ve insanlar arasında köprülerin atılması için bu toplantıları aylar öncesinde başlattık ve devam ediyoruz. Yapılan toplantılara belediye başkanlarımızı, muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve kanaat önderlerimizi dahil ettik. Dikmece köyüne geliş sebebimizde sadece konuşmak değil, birbirimize sarılmak ve bir arada bulunmamızdır. Bu sıkıntılı günlerimizde birbirimize moral vermektir, motivasyon sağlamaktır, destek çıkmaktır. Bugün burada bizleri misafir eden Dikmece Köyü Muhtarımız Sayın Sezgin Yurtsever’in nezdinde tüm köy sakinlerimize teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.” dedi.