BAŞKAN SAVAŞ KENT KART TANITIM TÖRENİNE KATILDI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Halk Otobüsleri Kooperatifi’nce eski belediye binası önünde düzenlenen “Kent Kart” tanıtım törenine katıldı.

BAŞKAN SAVAŞ KENT KART TANITIM TÖRENİNE KATILDI

Törende ayrıca Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Halil Kadife, Tüm Özel Halk Otobüsçüleri Birliği Genel Sekreteri Onur Orhun, Kent Kart Genel Müdürü Ercan Ünal, dernek üyeleri ve şoför esnafı yer aldı.Tüm Özel Halk Otobüsçüleri Birliği Genel Sekreteri Onur Orhun törende yaptığı açıklamada kent kart uygulamasına verdiği destekten ötürü Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Kent Kart Genel Müdürü Ercan Ünal ise yaptığı açıklamada toplam 10 ülkede ve 27 şehirde kurulan kusursuz akıllı ulaşım sistemleriyle toplu taşımayı kolaylaştırdıklarını, Antakya’da da 104 adet Özel Halk otobüsünde bu sistemin uygulamaya geçirildiğini, sistem sayesinde araçların vaktinde duraktan çıkıp çıkmadığı, güzergah değişiklikleri, kural ihlalleri, araç içi güvenlik, yolcu-sürücü ilişkilerinin analizi, verimli ve verimsiz hatların belirlenmesi gibi kolaylıklar sağlandığını ifade etti.
 Projeye sağladıkları katkılardan ötürü Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür etti.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş her geçen gün gelişen, kalkınan, çağdaş seviyeye ulaşma yolunda koşar adımlarla ilerleyen Antakya’da modern uygulamaların yapıldığını, marka kent olma yolunda 3,5 yıldır hummalı çalışma içerisindeyiz. Hep birlikte şehrimizi arzu edilen, modern ve çağdaş hale getirebilmek için hizmet ediyoruz. Kent Kart uygulamasına emeği geçenleri kutluyorum. Şehrimiz adına daha nice çağdaş ve modern uygulamalar temenni ediyorum.” dedi.

Törende ayrıca 1899 doğumlu (113 yaşında) Sadık Üfler adlı vatandaşa en yaşlı Kent Kart kullanıcısı ünvanıyla “Kent Kart’ı” Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş tarafından verildi.