BAŞKAN SAVAŞ KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, hafta sonları birlik ve beraberlik gezileri kapsamında sürdürdüğü köy ziyaretlerine devam ediyor.
BAŞKAN SAVAŞ KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Başkan Savaş bu çerçevede Altınözü İlçesi’ne bağlı Yanıkpınar, Türkmen Mezrası, Enek, Mayadalı, Alakent ve Babatorun Köylerini  ziyaret ederek, vatandaşlar ile sohbet etti. Birlik ve beraberlik toplantıları kapsamında 6 köyü ziyaret ederek muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Savaş, toplantılara ev sahibi olan köy muhtarlarına ve köy sakinlerine teşekkür etti. Tüm köylere düzenlenen ziyaretlere Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Hatay Muhtarlar Dernek Başkanı Mahmut Gülcü, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Başkan Savaş şehrimizdeki sosyal dokunun ve huzur ortamının geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınması adına birlik, beraberlik ziyaretlerine aralıksız olarak devam ettiklerini dile getirerek, “Birliğimize, dirliğimize, dayanışmamıza güç vermek, bu birlikteliğimizi daha da pekiştirmek için bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.
 
 Bu ziyaretlerimizde bizleri en güzel şekilde ağırlayan köy muhtarlarımıza ve köy sakinlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.Ziyaretlerde her zaman olduğu gibi Hatay'daki barış, hoşgörü ve kardeşlik ortamına vurgu yapan Başkan Savaş, Reyhanlı'da yaşanan alçakça saldırı olayına da bir kez daha değinerek, “Bu hain saldırı şehrimizdeki barış ve hoşgörü ortamını bozamayacaktır. Tam aksine halkımızı daha fazla birleştirecektir. Hatay insanı bu tür provokatif saldırılara itibar etmeyecek kadar sağduyuludur. Bu hain saldırı Ülkemizin, memleketimizin Milli Birlik ve Beraberliği ile Kardeşlik duygularını bozamayacak, halkımızın barış ve huzuru koruma konusundaki kararlılığını arttıracaktır” dedi. Ziyaretlerde hazır bulunan köy muhtarları Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın Altınözü’ne bağlı köylere yaptığı ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ayrı ayrı dile getirdiler ve teşekkürlerini sundular. Başkan Savaş ziyaretlerde Yanıkpınar Köyü Muhtarı Mahmut Dayan’a, Türkmen Mezrası Köyü Muhtarı Zeynettin Bozoğlan’a, Enek Köyü Muhtarı Resuk Ayoğlu’na, Mayadalı Köyü eski Muhtarı Fehim Kuday’a, Alakent Köyü Muhtarı Necati Çaylı’ya ve Babatorun Köyü Muhtarı Rasim Sözer’e konuk severliliklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak kitap hediye etti. Başkan Savaş ayrıca, köylerde köy muhtarları ve köy sakinleri ile birlikte ziyaretler anısına toplu fotoğraflar çekildi.