BAŞKAN SAVAŞ, PASKALYA BAYRAMI’NI KUTLADI‏

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ermeni hemşehrileri nezdinde büyük önem taşıyan ve İsa’nın dirilişini dile getiren Paskalya Bayramı münasebetiyle tebrik mesajı yayımladı.
BAŞKAN SAVAŞ, PASKALYA BAYRAMI’NI KUTLADI‏
Başkan Savaş, Ermeni Cemaati’nin en büyük bayramlarından biri olarak kabul edilen Paskalya Bayramı’nı kutladığı mesajında:Farklılıkları zenginlik kabul eden bir kültüre sahip olmamızın getirdiği avantajla barış içinde birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Toplumsal zenginliğimizin en değerli varlıklarından olan bayramların gayesi, gönüller arasında kurulan köprülerle insanları birbirlerine yaklaştırmak ve insanlığın mutluluğuna vesile olmaktır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu coğrafyada farklı dinlerin temsilcileri birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşamaktadır. Tarih boyunca kader birliği yapmış olan farklı dinlere mensup insanlar, bayramlarını daima saygı, sevgi ve kardeşlik hisleri içinde ortak bir coşku ile kutlamışlardır. Bayramlar bizleri ayrılmaz şekilde bir arada tutan, ortak değerlerimizin en yücesine hitap eden günlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle Ermeni hemşehrilerimin Paskalya Bayramı’nı kutlarım” ifadelerine yer verdi.
 
BAŞKAN SAVAŞ, PASKALYA BAYRAMI’NI KUTLADI‏ haberi 26 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  865 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle