BAŞKAN SAVAŞ POLİS TEŞKİLATI'NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Polis Teşkilatı'nın halkın huzur ve güven içerisinde yaşamını sürdürebilmesi amacıyla gecesini gündüzüne katarak görevini icra etmeye çalıştığını belirtti.
BAŞKAN SAVAŞ POLİS TEŞKİLATI'NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Savaş, Türk Polis Teşkilatı'nın 166.yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, Emniyet mensuplarının sadece toplum güvenliğinin değil, aynı zamanda demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin de güvencesi olduğunu kaydetti.
     Savaş, kutlama mesajında şunları aktardı:
     ''Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Atatürk ilkelerinin ebedi kılınmasındaki gücünü, Türk milletinin güveninden alan Türk polis teşkilatı, her türlü saldırıyı ve zorluğu başarıyla göğüslemekte, bireylerin ve toplumun huzurlu ve barış içinde yaşamını güvence altına almaktadır.
     Bu duygu ve düşüncelerle; Polis teşkilatımızın 166. kuruluş yıldönümünü kutluyor, zor ve meşakkatli görevlerinde tüm polislerimize başarılar diliyor, görevi başında vatanı ve milleti uğruna gözünü kırpmadan şehit düşen polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum''