BAŞKAN SAVAŞ TAN KUTLAMA MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 5 Temmuz 1938 tarihinde Türk askerinin İskenderun'a girişi ve bağımsızlık zaferinin 78. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
BAŞKAN SAVAŞ TAN KUTLAMA MESAJI
Başkan Savaş mesajında, "5 Temmuz 1938 tarihi İskenderun'un işgallerden kurtuluşunun ve Hatay halkının Kuva-yi Milliye ruhu ile başlatmış olduğu haklı ve onurlu Hatay davasını zaferle sonuçlandırdığı önemli bir tarihtir. Bu önemli tarih, bizlere bağımsızlık ve özgürlük adına önemli adımlar atmamızı sağlamıştır. Ayrıca bu zafer, çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin yoluna ışık tutmuşur. Vatanı uğruna halkımızın en zor günlerde neleri göğüsleyebildiğinin en büyük kanıtı aziz şehitlerimizin düşman işgallerinden İskenderun'u kurtarmasıdır. Bugün bizlere düşen görev; canları pahasına mücadele ederek bizlere bu vatanı kazandıran ecdadımızın emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi daha çağdaş ve mutlu yarınlara ulaştırmaktır.
İskenderun, her zaman olduğu gibi bundan sonra da ecdadımızdan  aldığı güçle yarınlara umutla bakmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bayrağımızın dalgalandığı ve her karış için bağımsızlık mücadelesi veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.Tüm Hatay halkının tarihimize altın harflerle yazılan bu önemli kurtuluş gününü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.
BAŞKAN SAVAŞ TAN KUTLAMA MESAJI haberi 09 Temmuz 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1910 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle