Başkan savaş tan Yayladağlılar Derneğine nziyaret.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, 42 aydan bu yana kentte gerçekleştirilen hizmetleri sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcileriyle paylaşmayı sürdürüyor. Başkan Savaş Yayladağlılar Derneği’ni ziyaret ederek burada dernek üyelerine hizmetlerini ve projelerini slayt sunum eşliğinde anlattı.

Başkan savaş tan Yayladağlılar Derneğine nziyaret.

Yayladağlılar dernek binasında gerçekleşen toplantıya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, Yayladağlılar Derneği Başkanı Av.Mehmet Yalçın, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Faik Selçuk Kızılkaya, Meclis Üyeleri İsmail Karaoğlu, Hasan Hocamoğlu, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, bazı mahalle muhtarları, Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ve Yayladağlılar Derneği üyeleri katılım gösterdi. Toplantı öncesinde Yayladağlılar Derneği üyelerinden şair Ali Parlak şiir okudu.

Yayladağlılar Derneği Başkanı Av.Mehmet Yalçın toplantı başında yaptığı selamlama konuşmasında; “Bu güzel akşamda bizlerle bir arada olmanızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum, hoş geldiniz. Birlikte ve beraber yaşadığımız Antakya’nın değerli Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı, Ak Parti İl Başkanımız İsmail Kimyeci’yi ve konuklarımızı burada ağırlamaktan ötürü mutluyuz. Uzun yılların sorunlarını 42 aydır hızlı ve tempolu bir şekilde çözüme ulaştırmak için hizmet üreten Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a teşekkür ediyoruz. Bu temposunun daha da artarak hizmetlerin devam etmesini diliyoruz.” dedi.

Görev süreleri boyunca hesap verebilen, katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışını benimsediklerini dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “ Hizmet ürettiğimiz gündüz  400 bin gece ise 213 bin hemşehrimize karşı duyduğumuz sorumlulukla, hizmetlerimizi ve geleceğe dönük plan ve projelerimizi toplumun her kesimiyle paylaşıyoruz. Hemşehrimizin omuzlarımızda taşıdığımız vekâlet sorumluluğunun bilinciyle, hesap verebilen, katılımcı yönetim anlayışını benimseyen, birlikten kuvvet doğar ilkesiyle şehrimizde yapılan hizmetleri hep birlikte gerçekleştirmeyi özümseyen hizmet anlayışımızla şehrimizde yaklaşık 42 aydır yürüttüğümüz hizmetleri sizlere anlatmak için buradayız. Bizler “Hizmet odaklı ve toplum tabanlı hizmet üretiyoruz.” Görev süremizde yaptığımız altyapı Antakya’dan Mersin yani 250 km. mesafedir. Bu rakam bile zannediyorum hizmet anlayışımızı tek başına anlatmaya yeterli bir göstergedir. Şehrimizin yapılan hizmetlerle nereden nereye geldiği, nasıl bir gelişme içinde olduğu malumunuzdur. Bu hizmetleri sizlerden aldığımız destek, moral ve motivasyonla hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Büyük bir gelişim ve dönüşüm içinde bulunan şehrimizi koşar adımlarla geleceğe hazırlıyoruz. Bu tür buluşmalarla toplumun dinamiklerini oluşturan sizlerin öneri, fikir ve görüşlerini alıyoruz. Şehrimizi daha iyiye, daha güzele hazırlamak için tüm gücümüzü seferber ediyoruz. Katılımınız ve katkılarınızdan dolayı Yayladağlılar Derneği Başkanı Sayın Mehmet Yalçın’ın nezdinde, il başkanımıza, mahalle muhtarlarımıza, dernek üeyelerimize teşekkür ediyorum. ” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a hizmetlerini anlattığı sunumun ardından Yayladağlılar Derneği Başkanı Av.Mehmet Yalçın ve dernek kurucu başkanı Selim Başboğa tarafından hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi sunuldu.