Başkan Savaş Teleferik in 2011'de Tamamlanacağını Kaydetti

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, önceki gün yapılan belediye meclis toplantısında teleferiğin 2011 yılında tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

Başkan Savaş Teleferik in 2011'de Tamamlanacağını Kaydetti

Bu yıl itibari ile teleferik projesinin önümüzdeki aylarda ihalesinin yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Bu projemiz, bir yılda tamamlanması mümkün değil o nedenle bu yıl içinde ihalesi tamamlanıp yer teslimi yapılacak ve mevcut projenin % 10’u gerçekleştirilecektir. Önümüzdeki yılda geriye kalan %90’ı tamamlanarak, halkın hizmetine sunulacaktır” dedi.

 İplik Pazarı mevkiinden Habib-i Neccar Dağı tepesine kadar uzanacak olan teleferik projesi turizm açısından önemli dönüm noktalarından biri olarak nitelendiriliyor. Antakya’nın gelişmiş kültürüne ve iki dağ arasındaki oturumuna kuş bakışı bakmanın ayrı bir özelliği olduğuna dikkatleri çeken Başkan Savaş, “Önümüzdeki iki yıl içinde uygulamaya başlanan ve uygulamaya alınıp tamamlanacak olan projelerle şehrimiz farklı bir statüye sahip olacaktır. Antakyamız, Kayseri gibi, Eskişehir gibi ülkemiz genelinde parmakla gösterilecek bir kent dokusuna kavuşacaktır” dedi.