BAŞKAN SAVAŞ YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Ürgenpaşa Mahallesi 75. Yıl Caddesi ve Ekinci Yolu üzerinde yapılan hizmetleri denetledi.
BAŞKAN SAVAŞ YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

 Antakya Belediyesi ekipleri tarafından 75. Yıl Caddesi ve Ekinci yolu boyunca yürütülen yağmur suyu kanalı ve menfez çalışmaları etap etap devam ediyor. Altyapı çalışması tamamlanan bölgelerde aynı zamanda asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Cadde de yapılan yağmur suyu kanalı ve menfez çalışmaları yapılan bölgelerde incelemelerde bulunan Başkan Savaş, yapılan hizmetlerle ilgili mahalle sakinleriyle görüş alışverişinde bulundu. Cadde üzerinde alt yapı çalışması tamamlanan bölgelerde gerçekleştiren kot düşürme ve asfalt çalışmalarını denetleyen Belediye Başkanı Savaş, bölgede yürütülen çalışmaların kısa bir zaman sonra tamamlanacağını belirtti.

Bölgede yürütülen hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “75. Yıl Caddesi ve çevresi altyapı sorunu olan ana arterlerimizden biriydi. Bu bölgede yapacağımız geniş kapsamlı altyapı çalışmaları öncesinde cadde üzerinde ve çevresinde ikamet eden Ürgenpaşa mahallesi sakinlerimize yönelik anket çalışması yaparak araştırma gerçekleştirdik. Bölgede ikamet eden hemşehrilerimiz yüksek bir oranla caddenin altyapı sorununun kökten çözülmesi yönünde bizlere görüş bildirdi. Bunun üzerine bölgede kapsamlı bir altyapı çalışmasını başlattık. Mahalle de ihtiyaç duyulan alanlarda yağmur suyu kanalı ve menfez çalışmaları gerçekleştirerek kış aylarında caddelerimizin altyapı sorunu yaşamasının önüne geçmiş olduk. Çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Altyapısını bitirdiğimiz bölgeleri de anında asfaltladık ve asfaltlıyoruz. Böylelikle gerçekleştirilen hizmetlerle birlikte bölgede bulunan caddelerimizin alt ve üst yapı eksiklikleri kökten çözüme kavuşturulmuş oluyor. Hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Ürgenpaşa Mahallesi sakinleri, sorunlara köklü ve uzun vadeli çözümler getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a yapılan hizmetlerden ötürü teşekkürler ettiler.