BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ÇEVRE HAFTASI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 5- 10 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası münasebetiyle çevre duyarlılığı ve farkındalığı yaratmak üzere bir mesaj yayımladı.
BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ÇEVRE HAFTASI MESAJI
Yayımladığı mesajında Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak çevre sorunlarına hassasiyetle eğildiklerini belirten Başkan Savaş, “Doğal kaynakların korunması, canlılar olarak bilinçsiz ve yanlış davranışlardan dolayı yok olmaya yüz tutan doğal dengenin yeniden imarı, üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin ve zenginliklerle dolu dünyamızın yaşadığı en önemli sorunların başında gelmektedir. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak, attığımız her adımda ve hayata geçirdiğimiz her projede çevremizin ve doğamızın ekolojik dengesinin bozulmaması için gereken tüm gayreti gösterdik. Bundan sonraki çalışmalarımızda da çevre koruma dernekleri ve çevre örgütleri ile koordineli çalışmalarımıza aynı hassasiyetle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.Mesajının devamında doğal çevrenin gelecek kuşaklara aktarılmasında herkesin sorumluluk sahibi olması gerektiğini vurgulayan Başkan Savaş, "Ekolojik sistemi ve biyolojik çevreyi koruyarak gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Unutmamalıyız ki sağlıklı ve temiz gıdaya, suya, havaya, toprağa sahip olmak sağlıklı ve başarılı nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır. Çocuklarımızın taş binalar arasında değil de yeşil alanların içinde, toprağın üstünde gülen gözleriyle büyümesi önceliğimiz olmaya devam edecektir” diyerek çevreyi korumanın ve ekolojik dengenin sürekliliğini sağlamanın insan sağlığı hususundaki hayati önemine dikkat çekti.
BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ÇEVRE HAFTASI MESAJI haberi 04 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1605 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle