BAŞKAN SAVAŞ’TAN İSKENDERUN HÖYÜK KÖYܒNE ZİYARET

İlçe, belde ve köy ziyaretlerini sürdüren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş İskenderun İlçesi’ne bağlı Höyük Köyü’nü ziyaret etti ve burada belde belediye başkanları ile muhtarlara bir araya geldi.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN İSKENDERUN HÖYÜK KÖYܒNE ZİYARET

İskenderun Höyük Köyü Muhtarı Ahmet Parlar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte, Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme, Akçalı Belediye Başkanı Ali Sabahoğlu, Üçgüllük Belediye Başkanı Bedi Balta, Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt, Madenli Belediye Başkanı Süleyman Kiremitçi, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Dağdüzü Köyü Muhtarı, İskenderun Barıştepe Mahallesi, Derekuyu Köyü, Hacı Ahmetli Köyü, Arpagedik Köyü, Gülcihan Köyü, Kale Köyü ile Antakya’nın Ürgenpaşa, Akasya, Esentepe, Altınçay, Esenlik, Emek, Bağrıyanık, H.Ömer Alpagot, Akevler ve Havuzlar Mahalle Muhtarları katılım gösterdi.
            İskenderun Höyük Köyü Muhtarı Ahmet Parlar, İskenderun ilçesi belde belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ve katılımcılar Hatay’ın birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamının pekiştirilmesine yönelik bu nazik ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Lütfü Savaş ziyarette yaptığı açıklamada; "Birlik, beraberlik ve dayanışmamızı pekiştirmek adına ilçe, belde ve köylerimizi ziyaret ederek, buralarda muhtarlarımızla, belediye başkanlarımızla, derneklerimizle bir araya geliyoruz. Memleketimize hizmet adına, şehrimizin huzuru ve refahı için istişarelerde ve fikir alışverişinde bulunuyoruz. Görüyoruz ki bu coğrafyada yaşayan tüm kardeşlerimiz, farklı dinde, farklı mezhep ve farklı etnik faktörden de olsa tüm renklerimiz aynı motif üzerinde buluşmaya ve birlik, beraberliği sağlamaya gayretliler. Senaryolara müsaade etmeme adına güçbirliği içindeyiz. Bu oyuna figüran yada aktör olmayız. Her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Allah’a şükür bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalar şehrimizin kardeşlik doğasını daha da pekiştirdi. Bu kentin belediye başkanı başkanı olarak tek görevimizin yol, altyapı, park yapmaktan öte esas işimizin gönül yapmak, birlikteliği sağlamak, barış ahengine katkı sağlamak olduğunu düşünüyorum. Yanan bu meşaleye her kesimden arkadaşlarımız güç verdiler. Bu mücadeleye ecdadımız tarihinde de koşarak kazanmıştır. Şehitlerimiz bu ülke, bu vatan ve bu bayrak için savaşmıştır. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Bu birlikteliğe katkı sağladığınız, destek verdiğiniz için ve bizleri burada samimi duygularla ağırlamanızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.