Başkan Savaş'tan Mustafa Gençay İlköğretim Okulu'na ziyaret

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, eğitime destek faaliyetleri kapsamında Mustafa Gençay İlköğretim Okulu'nu ziyaret ettiği bildirildi.
Başkan Savaş'tan Mustafa Gençay İlköğretim Okulu'na ziyaret
  Savaş, ziyarette yaptığı konuşmada, göreve geldikleri ilk günden itibaren eğitime destek faaliyetleri kapsamında kentte bulunan birçok okulun fiziki eksikliklerini gidermeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydetti.
     İhtiyacı olan çeşitli okulların bahçelerine asfalt ve parke taşı döşediklerini, oyun gurupları monte ettiklerini, teçhizat desteğinde bulunduklarını ve ağaçlandırma çalışması yaptıklarını dile getiren Savaş, bu çerçevede Mustafa Gençay İlköğretim Okulu'na da her türlü desteği sağlamak amacıyla ziyarette bulunduklarını belirtti.
     Savaş, alt yapı konusunda Antakya'da ilklere imza atıldığını, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının bulunmadığı bölgelerde yaşanan sıkıntıları gidermek ve mevcut hatların kapasitelerini artırmak üzere kent genelinde alt yapı konusunda çok büyük yatırımlar yapıldığını ve kapsamlı faaliyetler yürütüldüğünü ifade etti.

     Mustafa Gençay İlköğretim Okulu Müdürü Cemal Güngör ise, ziyarette okulun faaliyetleri ve öğrencilerin elde ettiği başarılar hakkında çeşitli bilgiler verdi.
     Başkan Savaş'ın bugüne dek eğitime verdiği desteği yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını dile getiren Okul Müdürü Güngör, okulun bazı eksikliklerinin tamamlanması için destek talebinde bulundu.
     Yapılan ziyarete Savaş'ın yanı sıra, Antakya Belediye Meclis Üyeleri Serdar Güven, Ali Alkan, Halil İbrahim Yelkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aysun Çakar Çelenk ve Dutdibi Mahalle Muhtarı Süleyman Saitoğlu, Okul Müdür Yardımcısı Ömer Akçay ve Bestami Keçe, Okul Aile Birliği Başkanı Fikriye Yıldız, Okul Aile Birliği üyeleri ve öğretmenler hazır bulundu.