BAŞKAN YAMAN IN MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:18px">Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, il&ccedil;e muhtarlarıyla yaptığı istişare toplantısında, başta toplumun dinamikleri olan muhtarlar olmak &uuml;zere Defneli her bireyin verdiği katkıyla &ouml;nemli gelişmeler yaşandığını s&ouml;yledi.</span>
BAŞKAN YAMAN IN MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

37 mahalle muhtarıyla Boğaziçi Tesisleri’nde bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, yeni kurulmuş bir ilçe ve belediye olarak, kısa sürede dikkate değer çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile başlattığımız çalışmalar her geçen gün daha anlaşılır hale geldi. Halkımızdan aldığımız güçle, öncelik sırasına göre hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ancak şunu bilinmelidir ki, bizim görevimiz sadece asfalt, parke döşeme ve temizlik işi değil, aynı zamanda ilçemizin sağlığı da, çocuklarımızın geleceğini belirleyen eğitim de, güvenliği de önemlidir. Çok kısa sürede bir-iki hizmet yapmakla kent olunmuyor. Ancak varolan eksiklikler bizi geri bırakamaz. Birlikte yapacağımız hizmetlerle Defne’de sorunların üstesinden gelip, başarılı olmak zorundayız” dedi.Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel başta olmak üzere tek tek söz alarak, istek ve beklentilerini sıralayan muhtarlar, daha çok mahallelerindeki içme suyu, kanalizasyon sorunlarını dile getirirken, Başkan Yaman altyapı sorunlarının geçmişte bu yana aksatıldığını anımsatarak, “Değerli muhtarlarım, gerek coğrafi özelliklerimiz, gerekse yıllardır ihmal edilmiş mahalle ve sokaklarımızla ilgili sorunları ilgili kurum olan HATSU yetkilileriyle sürekli görüşüyoruz. Harbiye-Antakya içme suyu, Çekmece-Serinyol içme suyu yenileme çalışmalarını sizler de izliyorsunuz. Bu konuda hepimizin sabırlı olması lazım” ifadelerini kullandı.Kısıtlı bütçeleri olmalarına rağmen hizmetlerin yaygınlaşması konusunda ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Başkan Yaman, daha sonra şöyle konuştu: “Bizim için Tavla ne ise, Çekmece odur. Sümerler ne ise, Yeniçağ odur. Amacımız, tüm ilçenin sorunlarını çözüp, Defne’yi Hatay’ın aydınlık yüzü olarak geleceğe taşımaktır. Bunu da siz, halkın gözbebekleri olarak muhtarlar başta olmak üzere halkımızla başaracağımıza inanıyoruz.”

BAŞKAN YAMAN IN MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI haberi 14 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1135 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle