BAŞKAN YILMAZ ST. PİERRE BAYRAMI KUTLADI

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz Hristiyan alemince her yıl 29 Haziran’da kutlanan St. Pierre bayramını kutladı.

 Başkan Yılmaz yayınladığı mesajında şunlara yer verdi; “ Dünyada eşine az rastlanan hoşgörü ortamının en güzel şekilde yaşandığı, üç semavi dinin mensuplarının kardeşçe bir arada yaşadığı şehrimizde Hristiyan vatandaşlarımızın St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus bayramını aynı hoşgörü çatısı altında kutlamalarını temenni ediyorum. Umuyorum ki şehrimizdeki bu birlik, beraberlik ve hoşgörü ortamı tüm dünya ülkelerinde dili, dini, ırkı ne olursa olsun insanlığa örnek teşkil eder.

             Dini Bayramların ihtiva ettiği fedakârlık, dayanışma ve merhamet iklimi, hiç şüphesiz insanlık mirasına mal olmuş müşterek değerleri yansıtmaktadır. Bu değerler, tarih boyunca farklı köken, inanç ve kimlikten insanlara ev sahipliği yapan ilimiz coğrafyasına da fevkalade çeşitlilik ve zenginlik katmıştır.

             Antakya’mız ve Hatay’ımız farklı dinlere, mezheplere ve etnik unsurlara asırlardır ev sahipliği yapmış, insanların barış ve hoşgörü duyguları ile kardeşçe bir arada yaşadığı bu kıymetli mirası karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü ruhuyla geleceğe taşımak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.

             Bu düşüncelerle, Hristiyanlığın farklı mezhep ve geleneklerine müntesip vatandaşlarımızın ve tüm Hristiyan Âlemi'nin “St. Pierre Bayramı'nı” kutluyor; mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.”

BAŞKAN YILMAZ ST. PİERRE BAYRAMI KUTLADI haberi 30 Haziran 2020 14:47 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Antakya Belediyesi adına Hatay / Antakya muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup  65 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
Şehir
BAŞKAN YILMAZ ST. PİERRE BAYRAMI KUTLADI haberi, Hatay Antakya Belediye Haberleri hatay ili antakya ilçesi mahallesinde Belediye kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 65 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Başkan+Yılmaz+St.+Pierre+Bayramı+Kutladı Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!