Başkanı Savaş Sinanlı Köyünde Muhtarlarla Birarada

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Merkeze Bağlı Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği’nce Sinanlı Köyü’nde düzenlenen geleneksel buluşmaya katılım gösterdi.

Başkanı Savaş Sinanlı Köyünde Muhtarlarla Birarada

Dernek Başkanı Mustafa Arslanoğlu’nun ev sahipliğinde Harbiye Sinanlı Köyü’nde düzenlenen geleneksel birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına Sinanlı Köyü Muhtarı İbrahim Bozhaydar, Akdeniz Mahalle Muhtarı Niyazi Akar, Orhanlı Mahalle Muhtarı Metin Sağıroğlu, Kocaabdi Mahalle Muhtarı İbrahim Aksaray, Karaalibölüğü Mahalle Muhtarı Mustafa Arslanoğlu, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Şefik Fatihoğlu, Şirince Mahalle Muhtarı Ahmet Umarlar, Kardeşler Mahalle Muhtarı Halit Başkır, Kardeşler Mahalle Muhtarı Halit Başkır, Barbaros Mahalle Muhtarı Ferit Aydın, Şeyhali Mahalle Muhtarı Mahmut Kersioğlu, Gazi Mahalle Muhtarı Süleyman Çaltak, Kantara Mahalle Muhtarı Kurtuluş Öğüt, Haraparası Mahalle Muhtarı Naim Tokaç, Meydan Mahalle Muhtarı Cemil Ceylan ve Aydınlıkevler Mahalle Muhtarı Kamil Gün katılım gösterdi.

            Merkeze Bağlı Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Arslanoğlu etkinlikte yaptığı açıklamada; “Muhtarlarımız arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu pekiştirmek adına her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz etkinliğimizi onurlandıran Antakya Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

            Sinanlı Köyü Muhtarı İbrahim Bozhaydar ise; “Kendilerini ziyaret ederek, dertlerini, sıkıntılarını, istek ve taleplerini dinleyen, yakın ilgisi ve destekleriyle gönüllerimizi hoş tutan Antakya Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a ve bu güzel etkinliği Sinanlı Köyümüzde düzenlemesinden ötürü Merkeze Bağlı Mahalle, Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Arslanoğlu’na ve katılım gösteren tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

            Buluşmada birlik, beraberlik ve dayanışma mesajlarını sürdüren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da kanlarını, canlarını bu ülke ve bu coğrafya için feda etmiş ecdatların torunlarıyız. Bizler tarihsel sürecimize bakıldığında zor zamanlarda hep kenetlenen, birbirine destek olan, moral veren, motivasyon sağlayan bir milletiz. Bu şehrin coğrafyası da insanları da hep böyle düşünmüştür, bu zihniyetle hareket etmiştir. Aramıza kimse nifak tohumları ekemez.. Hatay insanı her yönüyle, kültürüyle, kardeşlik ve akrabalık bağlarıyla, hoşgörüsüyle buna karşı koymuştur, bundan sonra da koyacaktır. Muhtarlarımız yerel yönetimlerin temel unsurlarıdır. Farklı ideolojilerde, farklı motiflerde olan, farklı düşünen ama aynı amaç uğrunu yani barış adına, kardeşlik adına uğraş veren binlerce insanımızın temsilcileridir. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Bizleri burada en güzel şekilde ağırlayan Merkeze Bağlı Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Sayın Mustafa Arslanoğlu ve Sinanlı Köyü Muhtarı Sayın İbrahim Bozhaydar’ın nezdinde tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.