Başkanların Birlik Beraberlik ve Dayanışma Buluşmaları

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın önderliğinde geleneksel hale dönüşen İl, İlçe ve Belde belediye Başkanlarının birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmalarının altıncısı Yayladağı Kışlak Belediye Başkanı Mehmet Ali Yarar’ın ev sahipliğinde Kışlak Beldesi’nde gerçekleşti. Hatay’ın il, ilçe ve belde belediye başkanları Yayladağı ilçesi Kışlak Beldesi’nde bulunan Ağcapınar Tesisleri’nde sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Başkanların Birlik Beraberlik ve Dayanışma Buluşmaları
 İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarının birlik, beraberlik ve dayanışma buluşması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmalarımızın birinde daha sizlerle bir arada olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti özellikle vurgulamak istiyorum. Bu vesileyle geçmiş bayramınızı bir kez daha kutluyorum. Aylar öncesinde 4 belediye başkanı arkadaşımızla başlayan birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmalarımız bugün memnuniyetle görüyorum ki tüm ilçe ve beldeleriyle tam kadro gerçekleşiyor.  İşte herkesin merak ettiği, gıptayla izlediği Hatay’ın hoşgörü ortamı, barış, kardeşlik bağlarının gücü ve kudreti de bu birlik ve beraberliğimizde gizlidir. Bu maneviyat, barış ve hoşgörü ortamı anlatılmaz yaşanır. Coğrafyamızda huzur, barış, kardeşlik içinde yaşanması için Belediye Başkanları olarak bu birlikteliğimiz güzel bir örnek oluşturmaktadır. Yanı başımızda, komşumuzda yaşanan sorunları görüyoruz.Bu süreç içerisinde sağduyulu davranıp, popilist politika yapmayan, şehri ve geleceği için hizmet üretmeye çalışan tüm Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi biz yapan esas değerler bunlardır. Biz bu coğrafyada yüzyıllardır hangi renkten olursak olalım aynı motif ve desen üzerinde Türk Bayrağı’na hizmet etmiş ecdatların çocuklarıyız. Bunun için hepimiz gurur duyuyoruz. Bu sıkıntılı günlerde birlik ve beraberliğe katkısı olan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyor, herkese canı  gönülden teşekkür ediyorum. Elbette ki Suriye’de yaşanan gelişmeler sonrası özellikle ekonomik ve ticari alanda kent halkımız, işadamlarımız büyük kayıplar yaşamaktadır. Ancak burada maneviyatta çok güçlü bir birlikteliğimiz var. Müslümanı, Hristiyanı, Musevisi, Ermenisi, Arabı, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sunnisi herkes kardeşçe ve dostça asırlardır bir arada yaşamaktadır. Bu birlikteliğimizi hiç kimse bozamaz. Suriye halkı ile tarihten gelen kardeşliğimiz ve akrabalık bağlarımız var. İnanıyorum ki yakın süreçte rejim sorunu ve Suriye’de devam eden iç karışıklıklar en kısa sürede çözüme kavuşur. Sınır komşumuzda huzurun ve güvenliğin sağlanması sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi anlamda en başta bizleri memnun edecektir. Bizler bir ağacın gövdesi üzerinde dallar ve yapraklar gibiyiz. Bu farklılığımız bizleri ayrıştırma yerine bir araya getirmesine vesile oluyor.
 Farklı renklerin aynı motif üzerinde Hatay’a hizmet için katkı sağlamak için birarada olması, güçbirliği yapması takdir edilecek bir durumdur. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza vererek yaşadığımız kenti kalkındırarak yarınlara hazırlamalıyız. Bu yüzden ayrım değil, birliktelik diyorum. Güzellikleri konuşalım, hizmetleri konuşalım ve birlikte omuz omuza verip yaşadığımız şehri daha da güzelleştirelim. Bu güzel günde bizleri burada misafir eden Kışlak Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ali Yarar’a ve birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmamızı onurlandıran siz değerli belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.