BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ, BEYAZAY DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİ KABUL ETTİ

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şube Başkanı ve Genel Başkan Danışmanı Mehmet Tazeoğlu ile yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ, BEYAZAY DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNİ KABUL ETTİ
Savaş, ziyarette yaptığı konuşmada, kurum olarak özellikle engelli vatandaşların yararına yönelik yapılan her projede yer aldıklarını ve bundan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.
     Hizmet dönemleri içinde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye temin ettiklerini, Sakatlar Derneği Hatay Şubesi'ne Belediye Parkı içinde yeni bir bina tahsis ettiklerini ifade eden Savaş, ''Okullarda engelli öğrencilerin rahat eğitim öğretim görebilmeleri için fiziki düzenlemeler yaptık. Ayrıca kentimizin caddelerini de engellilere uygun hale getiriyoruz. Amacımız engellileri topluma kazandırarak sorunlarını çözmek'' diye konuştu
     Tazeoğlu da derneklerinin kamu yararına faaliyet gösterdiğini ve tüm illerde örgütlenme çalışmaları gerçekleştirdiğini kaydetti.
     Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde ülke genelinde devam eden 'Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası'nın yürütücülüğünü üstlendiklerini belirten Tazeoğlu, bu proje kapsamında kamu kurumları başta olmak üzere herkesten büyük destek gördüklerini ifade etti.