BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı

BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Belediye Başkanı Savaş mesajında duygu ve düşüncelerini şöyle belirtti:

      Saygıdeğer Hemşehrilerim;

      Birliğimizi ve beraberliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun biçimde yaşandığı bir Ramazan Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

      Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştıkları  hoşgörünün ve barışın egemen  olduğu müstesna günlerdir.

       Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği kuvvetlendiği günlerdir.

        Bu anlamlı günlerin, sevinç ve mutluluğumuzu artıracak, dostluk, kardeşlik, hoşgörü ve kaynaşma duygularımızı güçlendirecek tavır ve davranışların gelişmesine ve yaşam boyu sürmesine katkı yapmasını diliyorum.

       İnsanları aynı düşünce ve değerlerde buluşturan, gönülleri yakınlaştıran  Bayramlarda dargınlıkları ve kırgınlıkları unutarak birbirimize daha çok kenetlenelim. Birbirimizi daha çok sevip sayalım.      

       Bu kutsal günlerde aile büyüklerimize, yaşlılarımıza saygımızı, küçüklerimize sevgimizi  ihmal etmeyelim. Yardımseverliğimizi göstererek, muhtaç durumda olanlara sahip çıkalım. Hastalarımızı, dul ve yetimlerimizi, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi, engellilerimizi hatırlayıp onları ziyaret edelim.

       Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere, bütün islam âleminin, Türk Milleti’nin Ramazan Bayramlarını kutlar; sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle saygılar sunarım.