BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ TAN TOKİ MÜJDESİ

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) 700'ü alt gelir gurubuna, 256'sı ise orta gelir gurubuna hitap edecek toplam 956 konutun yapımı için 120 dönüm alanı tahsis ettiklerini, ihalenin 26 Nisan'da yapılacağını belirtti.
BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ TAN TOKİ MÜJDESİ
   Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, Günyazı mevkisinde konutların inşaatının haziran ayında başlayacağını, alt gelir grubuna hitap edecek 700 adet konutun 2+1, orta gelir grubuna hitap edecek 256 konutun ise 3+1 olarak inşa edileceğini bildirdi.
     Konutların inşaatının ne kadar süreceği, başvuruların ne zaman başlayacağı, nereye yapılacağı, konutların diğer özellikleri ve ödeme koşulları hakkında detaylı bilgilerin ihale sürecinin tamamlanmasının ardından TOKİ'nin resmi internet sitesinde açıklanacağını ifade eden Savaş, şunları kaydetti:
     ''Hükümetimizin tüm Türkiye'de olduğu gibi kentimizde de toplu konut hamlesi büyük bir hızla sürüyor. TOKİ tarafından belediyemizle işbirliği içinde bugüne kadar toplam 924 konut yapıldı ve hak sahiplerine teslim edildi. 3. etapta yapılacak 956 adet konutla birlikte bu sayı toplamda bin 880'e ulaşacak. 956 ailemizi daha ev sahibi yapacak olmanın mutluluğunu ve kıvancını yaşıyoruz.''