BELEDİYE BAŞKANLARI ARSUZ YOLUNUN BİTİRİLMESİNİ İSTİYOR

 İskenderun'a bağlı Arsuz bölgesinde bulunan Belde Belediye Başkanları yapımı devam eden İskenderun-Arsuz yolunun biran önce bitirilmesini istiyor.
BELEDİYE BAŞKANLARI ARSUZ YOLUNUN BİTİRİLMESİNİ İSTİYOR
 Arsuz Belediye Başkanı Fuat Süme, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolun yaklaşık 20 yıldan beri yapım aşamasında olduğunu söyledi. Yörede ulaşım sorununun bulunduğunu belirten Süme, ''Bizim tek isteğimiz bu yolun bir an önce bitirilmesi. Bu yol bölgede turizm yapılmasını baltalıyor. Bir şehre ilk önce ulaşım lazım. Ondan sonrası elbet gelir'' dedi.
     Gökmeydan Belediye Başkanı Necim Bozkurt ise bölgenin Hatay'ın çıkmaz bir sokağı olduğunu belirterek, ''Arsuz bölgesi yıllar önce turizm bölgesi ilan edildi. Ancak, bölgemizde ne bir PTT, ne bir lise, ne bir hastane var. Bir de buna yol eklenince insanlar bu bölgeden başka yerlere gidiyor'' dedi.
     Akçalı Belediye Başkanı Ali Sabahoğlu da bölgede turizmden bahsedilmesi için ilk önce yolun bitirilmesi gerektiğini belirterek,''Turist buraya neden gelsin. Yol bozuk. Yeterli alt yapı yok. İnşallah bu yol bitirilir. Gerekli turizm yatırımları yapılır. Bölgede sulama ve içme suyu problemi de var'' diye konuştu.