BELEDİYE DEN KULLANIŞLI YENİ YAŞAM ALANLARI

Hatay halkına yeşil alanları zengin yaşam alanları sunmak, sağlığın temeli olan temiz ve sürdürülebilir çevre sağlayarak çocukların bu alanlarda sağlıkla yetişmesi amacıyla yoğun çaba harcayan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehrin her noktasında gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.
BELEDİYE DEN KULLANIŞLI YENİ YAŞAM ALANLARI
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncelikli hedefleri arasında yer alan eski köylerin imarı ve hizmetlerle ihyası noktasında özverili çalışmalar gerçekleştiren HBB ekipleri, Antakya’ya bağlı Kuruyer Mahallesi’nde yapılan çocuk parkını miniklerle buluşturmak için gün sayıyor.
Bordürleri çekilerek çim ve bitki alanları belirlenen, çocuk oyun grubu ve spor aletleri monte edilen parkta, kısa süre içerisinde yeşillendirme çalışmaları tamamlanıp oturma grupları da monte edilerek Kuruyer'e ortak bir yaşam alanı kazandırılmış olacak.Kuruyerli vatandaşlar, çocukların ve yetişkinlerin hoşça vakit geçirebilecekleri kullanışlı yeni yaşam alanları açan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş’a, HBB ekipleri aracılığıyla teşekkürlerini iletti.