Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği lokali açıldı

Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Derneği lokali, düzenlenen törenle açıldı.
Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği lokali açıldı
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cebrail Mahallesi Cengiz Caddesi'nde hizmete giren lokalin açılışı öncesi yaptığı konuşmada, göreve başladıkları günden itibaren gençlere, sporculara yönelik çalışmalar yaptıklarını ve destek verdiklerini söyledi.
     Savaş, Antakya'da bulunan gençlerin kendilerine ait bir araya gelebilecekleri yerleri olmadığından böyle bir lokali açma kararı aldıklarını belirterek, gençlere yönelik birçok projelerinin olduğunu ifade etti.
   
     Savaş, bu projelerden birinin lokali açmak olduğunu bildirerek, şunları kaydetti:
     ''Lokalde yaklaşık bin gencimiz satrancı, bilardosu, masa tenisi ve televizyonu ile hem zamanını geçirebilecek hem de spor yapabilecektir. Bu lokal böylece gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını da sağlayacaktır. Gençlere yönelik bir diğer projemiz de Altınçay Mahallesi'nde hem sosyal tesis hem de tüm sporların yapılabileceği bir alan inşa edeceğiz. Projesi biter bitmez ihalesini yapacağız. Bunu da 2013 yılının başlarına yetiştirmek istiyoruz. Bizler her zaman tüm gençlerimize ve sporcularımıza destek ve omuz vermeye devam edeceğiz.''
     Başkan Savaş, konuşmasının ardından lokalin açılış kurdelesini AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kudret Özbakış ve İşadamı Fahri Öksüz ile kesti.