BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI

 Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentin geleceğiyle ilgili doğru karar vermek gerektiğini belirtti.
BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI
Savaş, Belediye Meclisi Toplantısı'nda oy çokluğuyla bilgi alınmak üzere İl Genel Meclisine gönderilen 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planının çok önemli olduğunu söyledi.
     Planın kentin ekonomisinin gelişimi ve toplumsal hayatı ilgilendirmesi bakımından önemine değinen Savaş, ''Planın uygulanmasında getirilen bir hektar sınırlamasını bir araştırmamız ve bu konuda bilgi almamız gerekiyor. Kentin geleceğiyle ilgili doğru bir karar vermeliyiz. Bu anlamda, planla ilgili İl Genel Meclisi'nden bilgi almamız lazım. O yüzden planı hemen oylamak yerine bir kişinin aklında bile soru işareti kalmaması için gerekli bilgileri öğrenmemiz gerekiyor'' diye konuştu.
     CHP'li Meclis Üyesi Ömer Dolar da, 1/25 bin ölçekli plana yapılan itirazlarla çok sayıda değişiklik yapıldığını kaydetti.
     Planda tarım arazilerinin daha fazla imara açılmasının dikkat çektiğini ifade eden Dolar, planla ilgili yeniden bilgi alınmasının doğru bir karar olduğunu belirtti.
     Toplantıda, şehir tiyatrosu yönetim korulunda görev yapmak üzere 3 belediye meclis üyesinin seçimi yapıldı. Ayrıca, Habib-i Neccar Dağı kent ormanına silahlı 30 özel güvenlik görevlisi alınması konusu gündeme alındı.
 
BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI haberi 04 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  16815 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle