Belediyeden spor aktivitelerinin yapılabileceği kompleks projesi

- Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Altınçay Mahallesi'nde hem sosyal hem de spor aktivitelerinin yapılabileceği kompleks yapacaklarını belirtti.
Belediyeden spor aktivitelerinin yapılabileceği kompleks projesi
 Savaş, belediye bünyesinde kurdukları Gençlik ve Spor Kulübünü ziyaretinde yaptığı konuşmada, kulüp sayesinde basketbol, voleybol, yüzme, satranç, güreş, masa tenisi, işitme engelliler futbol takımı, atletizm ve judo gibi birçok farklı branşta gençlere kurumsal bir çatı altında spor yapma imkanı sağladıklarını kaydetti.
     Kulüpte gençlerin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağladıklarını ve hoşça vakit geçirmelerine destek olduklarını ifade eden Savaş, kentteki spor komplekslerinin arttırılması için çalışmalarının devam ettiğini, bu kapsamda Altınçay Mahallesine hem sosyal hem de spor aktivitelerinin yapılabileceği kompleks yapacaklarını belirtti.
     Spor kompleksinin içerisinde salonun yanı sıra yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzuyla futbol sahaları, güreş alanı, amatör branşlara yönelik tesisler ve kafeteryanın yer alacağını vurgulayan Savaş, her yaştan insana spor yapma imkanı sağlayacaklarını ifade etti.
     Savaş, kompleksin önümüzdeki yıl yapımının tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.