BEREKETLİ İFTAR SOFRALARININ ADRESİ DEFNE OLDU

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında birlik, beraberlik duyguları ile maneviyatın güçlenmesi ve bir arada yaşama kültürünün pekişmesi amacıyla sosyal ve kültürel hizmetler sunmaya devam ediyor.
BEREKETLİ İFTAR SOFRALARININ ADRESİ DEFNE OLDU
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın il genelinde hemşehrileriyle ekmeğini paylaştığı 'Kardeşlik Sofrası', 24 Haziran Cuma günü Defne İlçesi Uğur Mumcu Alanı’nda kuruldu. 
Gerçekleşen iftar etkinliğine Başkan Savaş’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Serken Topal, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Defnelilerin büyük ilgi göstererek Başkan Savaş'ı teveccühle karşıladığı iftarda, Armutlu Cami Derneği Başkanı Süleyman Mengüllüoğlu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar okudu.
Menü olarak, meyhane pilavı, şehriye çorbası ve lokma tatlısı ikram edilen iftarda, dualar ilimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği için edildi. İftarın ardından hemşehrileriyle sohbet eden Başkan Savaş, mübarek Ramazan ayında tutulan oruçların ve edilen duaların kabul olması ve tüm dünyada birlik, barış ve merhametin hüküm sürmesi temennisinde bulundu