BEREKETLİ ‘KARDEŞLİK SOFRASI’ DÖRTYOL’DA‏

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sevgi, hoşgörü, rahmet ve bereketin bir arada yaşandığı Ramazan Ayı münasebetiyle ‘Kardeşlik Sofrası’ adı altındaki iftarları il genelinde vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.
BEREKETLİ ‘KARDEŞLİK SOFRASI’ DÖRTYOL’DA‏
Maneviyatın yoğun olduğu, birlik ve beraberliğin pekiştiği Ramazan Ayı’nda kurulan Kardeşlik Sofrası’nın yeni adresi Dörtyol ilçesi oldu.  Gerçekleştirilen iftar etkinliğine, Dörtyol Belediye başkanı Yaşar Toksoy ve eşi, HBB Başkan Danışmanı Durmuş Yıldırım ve Aşık Sefai katılım gösterdi. Dörtyolluların yoğun ilgi gösterdiği iftar etkinliğinde HBB Mehter Takımı’nın marşları eşliğinde çorba, türlü, pilav, lokma tatlısı ve hurma ikram edilerek oruçlar dualar eşliğinde açıldı. Yapılan iftarın ardından Başkan Savaş’ın vatandaşlarına özlenen eski Ramazanları yaşatmak üzere organize edilmesini istediği ‘Mahallede Ramazan’ etkinlikleri çerçevesinde “Şair Ahmet Coşkun ile Hasbihal” programı Dörtyol HBB Hizmet Binası önünde Dörtyollular ile buluşturuldu.Ramazanların vazgeçilmezi olan Hacivat ile Karagöz’ün atışmalarıyla başlayan eğlenceli dakikalar, Kenya Akrobasi Topluluğu’nun nefes kesen birbirinden heyecanlı akrobatik hareketleriyle gecenin hafızalara kazındı. Ardından sahnelenen orta oyununun Tuzsuz Deli Bekir karakteri büyük beğeni toplarken, Köçek Dansı ve ardından sahne alan eşofmanlı Şevket Hoca tiplemesi de izleyenlerden tam not aldı. Geleneksel halk dansları ve semah gösterilerinin de yer aldığı ‘İftara Doğru’ adlı skeç ve ateşbazın yürekleri ağza getiren mükemmel şovu, Dörtyollular tarafından büyük beğeni topladı.Dörtyolluların yoğun ilgi gösterdiği gecenin finalinde Şair ve aynı zamanda ses sanatçısı olan Ahmet Coşkun ile Sanatçı Davut Can Akyüz’ün duygulara hitap eden eşsiz performanslarına Dörtyollular tarafından ayakta alkışlandı. HBB yetkilileri, Türk milletinin huzuru ve ülkesinin bölünmez bütünlüğünü kendi canından üstün tutarak, vatan uğruna canını siper eden şehit babasına Babalar Günü dolayısıyla Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti. Birbirinden nitelikli ve eğlenceli Ramazan etkinlikleriyle buluşturulan Dörtyollular, kardeşlik, hoşgörü, sevgi, huzur ve bereketin bir arada olduğu 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nda hemşehrilerinin Kardeşlik Sofrası’nda bir arada vakit geçirmelerini sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.
BEREKETLİ ‘KARDEŞLİK SOFRASI’ DÖRTYOL’DA‏ haberi 21 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Dörtyol muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1815 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle