BEYHAN GENÇAY’LI ÖĞRENCİLER BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Beyhan Gençay Ortaokulu öğrencilerinden oluşan heyeti kabul etti.
BEYHAN GENÇAY’LI ÖĞRENCİLER BAŞKAN SAVAŞ’I ZİYARET ETTİ

Beyhan Gençay Ortaokulu 4/D Sınıfı öğrencilerinin yer aldığı heyette öğretmen Gülçin Sadıkoğlu, Okul Aile Birliği Yönetiminden Metin Şerbetçioğlu, Hülya Akgül ve Birsen Gemen yer aldı.

4/D Sınıf Başkanı Ceren Çökük ziyarette Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a çiçek takdim etti. Başkan Savaş, çiçek takdiminden dolayı Ceren Çökük ve konuk heyete teşekkür etti.Yerel yönetim konularının işlendiği müfredatta öğrenciler, Belediye Başkanlarının görevleri, nasıl seçildiği ve ne gibi hizmetler yaptığı konularında Başkan Savaş’a çeşitli konularda sorular sordular.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş öğrencilerin sorduğu soruları tek tek yanıtlayarak Başkanlık görevinin dışarıdan göründüğü gibi kolay olmadığını ifade ederek, gündüzleri 450 bin nüfuslu olan Antakya’nın akşamları 217 bin nüfusa düştüğünü ve bu nedenle Antakya’ya hizmet vermenin kolay olmadığını söyledi.Başkan Savaş, öğrencilerle yaptığı sohbette derslerine çok çalışmalarını istedi. Belediye Başkanı olmak için insanların çok çalışması gerektiğinin altını çizen Başkan Savaş, “Ne kadar çok çalışkan olursanız, hayatta bir o kadar başarılı olursunuz. Bunu yapmak, başarmak sizlerin elinde” dedi.Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve konuk heyet günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.