BİZİMKİLER TRAFİKTE ADLI OYUN İSKENDERUNDA

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Şehir Tiyatrosu’nun, Jandarma Trafik ile ortak olarak yürüttüğü ‘Bizimkiler Trafikte’ adlı eğitici çocuk oyunu, İskenderunlu çocuklarla buluşturuldu.
BİZİMKİLER TRAFİKTE ADLI OYUN İSKENDERUNDA
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın oluşmasında büyük rol oynadığı; insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiği aktiviteler ve sunduğu imkânlarla miniklerin öğretici en büyük eğlencesi haline gelen HBB Şehir Tiyatrosu, sahnelediği oyunlarla geleceğimizin teminatı olan çocukların eğitimine katkı sağlıyor.Adem Atar’ın yazdığı, HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçısı Ali Gezgin’in yönettiği ve yardımcı yönetmenliğini yine HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçısı Gamze Aşıkoğlu’nun üstlendiği ‘Bizimkiler Trafikte’ adlı çocuk oyunu minikler tarafından büyük beğeniyle izlendi.
Jandarma Trafik ile HBB Şehir Tiyatrosu’nun ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında İskenderun Kültür Sarayı’nda, Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu, Akarca İlkokulu,  Sarıseki İlkokulu, Azganlık Organize Sanayi İlkokulu, Çınarlı Hüseyin Ceylan İlkokulu, Cırtıman İlkokulu, Bitişik İlkokulu ve Sarıseki Organize Sanayi İlkokulu’nda eğitim gören minikleri eğlendirerek eğiten oyunda,  çocukların trafik kurallarına uymaları ve trafikte daha dikkatli olmaları tiyatronun kendine özgü diliyle  işlendi.Oyunun bitiminde konuşan İskenderun 10’ncu J. Trf. Tim K. J. Asb. Üçvş. Cihan Gür, “Günümüzde trafik kazalarının %90’ı insan kaynaklıdır. Bu projemizdeki amaç geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımızı trafik konusunda bilinçlendirmekti. Bunu da HBB Şehir Tiyatrosu sizlere çok güzel ve eğlenceli bir şekilde anlattı. Bu güzel etkinlikte desteklerini bizlerden esirgemeyen Hatay Valisi Ercan Topaca’ya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarına çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.Minikleri bilinçlendiren oyunun yönetmeni, HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçısı Ali Gezgin de yaptığı konuşmada, desteklerinden dolayı Hatay Valisi Ercan Topaca’ya, Başkan Savaş’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek; HBB Şehir Tiyatrosu’nun Hatay’ın her yerinde olmaya devam edeceğini vurguladı.
BİZİMKİLER TRAFİKTE ADLI OYUN İSKENDERUNDA haberi 06 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay İskenderun muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1795 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle