BÜYÜKELÇİ RENDE BELEDİYE BAŞKAN SAVAŞ'I ZİYARET ETTİ

Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ekonomik İşler Müdürlüğü Enerji ve Çevreden Sorumlu Genel Müdürü Büyükelçi Mithat Rende ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş?a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
BÜYÜKELÇİ RENDE BELEDİYE BAŞKAN SAVAŞ'I ZİYARET ETTİ
 Antakya Belediye'si Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başkanı Savaş'ın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, belediyenin yaklaşık 2 yıldan bu yana kentte gerçekleştirdiği hizmetler hakkında konukları bilgilendirdiği belirtildi.
     Savaş, özellikle kentin alt yapısı konusunda çok yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini, bir yandan da üst yapı anlamında çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade etti.
     Açıklamada, Antakya?lı olduğunu hatırlatan Büyükelçi Rende, ziyarette şunları kaydetti:
     ''Başkan Savaş?ın başarılı çalışmalarını yakından takip ediyorum. Özellikle altyapı konusunda yapılan hizmetlerin yerel yöneticiler için cesaret işi. Cesur yöneticilerin kentin alt yapısıyla ilgili çalışmaya daha yönelirler. Özellikle son zamanlarda kentin tarihi dokusunun korunması ve tarihi mekanların restorasyon çalışmalarının hızlandırılmasından hemşehriniz olarak büyük memnuniyet duydum.''
     Ziyarete Büyükelçi Rende ile birlikte Halep Başkonsolosu Adnan Keçeçi ve İnsan Kaynakları Dairesi Başkatibi Ömer Murat katıldı.
     Ziyaret sonunda, Rende ve Başkan Savaş birbirlerine karşılıklı hediyeler sundular.