BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROSU PERDE AÇTI‏

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu &quot;SEYYAHATNAME&quot; adlı tiyatro oyunuyla sezona merhaba dedi.</strong>
BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROSU PERDE AÇTI‏
Tiyatro oyununa Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan'ı Mehmet Mursaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkan'ı Derviş Kezat ve çok sayıda Hataylı katılım gösterdi. 2015-2016 sezonu boyunca Hatay'ın 15 ilçesinde yetişkinlere ve çocuklara yönelik birçok oyunla izleyici karşısına çıkacak olan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 07 Kasım 2015 tarihinde tiyatro severlerle buluşturduğu "SEYYAHATNAME" adlı iki perdelik komedi oyunuyla bu sezon ne kadar iddialı ve istekli olduklarını göstermiş oldu.Öyküsünün Aziz Nesin'e ait olduğu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Atilla Yaprak'ın uyarlayıp yönettiği "SEYYAHATNAME" adlı tiyatro oyununun yardımcı yönetmenliğini Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ali Gezgin üstlendi.Oyun arasında izleyenlere kokteyl sunumu gerçekleştirildi.Bekir adlı karakterin yurt dışından gelen bir misafirini gezdirirken başına gelen olayları günümüz Türkiye'si üzerine önemli mesajlar vererek anlatan, güldürürken düşündüren mizah yönü ağır basan göndermelerle tiyatro severlerin karşısına çıkan oyun, izleyenlerden büyük alkış aldı.Mursaloğlu: "Biz Sanatın İçine Tükürenlerden Değil, Sonuna Kadar Destekleyenlerdeniz" Birçok tiyatroseverin ayakta alkışladığı oyunun sonunda konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan'ı Mehmet Mursaloğlu: " Hepiniz harikaydınız. Muhteşem bir oyundu. Büyükşehir Belediye Başkan'ı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına hepinizi teker teker kutluyorum. Biz sanatın içine tükürenlerden değil sanatı sonuna kadar destekleyenlerdeniz. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız." Dedi ve oyunun yönetmeni Atilla Yaprak'a çiçek taktim etti.Oyunun yönetmeni Atilla Yaprak: " Burada çok büyük bir emek var. Ben bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Emeklerine sağlık. İnşallah daha güzel oyunlarla siz seyircilerimizin karşısına çıkacağız. Geldiğiniz için hepinizin ayaklarına sağlık. Şehir tiyatrosu oyuncuları adına hepinize çok teşekkür ediyorum. "Dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROSU PERDE AÇTI‏ haberi 09 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1120 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle