CAMİ VE İBADETHANE TEMİZLİK EKİBİ OLUŞTURULDU

Antakya Belediyesi kentte bulunan cami ve ibadethanelere hizmet sunmak üzere Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde “Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi” oluşturdu.

CAMİ VE İBADETHANE TEMİZLİK EKİBİ OLUŞTURULDU

Ekipte yer alan 1 araç ve 6 kişilik temizlik personeli,  yılın 365 günü şehirde bulunan cami ve ibadethanelerin periyodik olarak temizliğini yapıyor.  “Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi”  periyodik temizlik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra acil durumlarda da cami ve ibadethanelerin temizliğine müdahale ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ekip, ilimiz genelindeki onlarca cami ve ibadethanenin iç ve dış temizliğini periyodik olarak gerçekleştiriyor.Antakya Belediyesi’nin Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi, vatandaşlar tarafından büyük takdir topluyor.  Bu ekibin ülkemizdeki diğer belediyelere de örnek olmasını dileyen din görevlileri ile vatandaşlar uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

“Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi” oluşturduklarını ve hizmetlerine devam ettiğini belirten Antakya  Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “ Esas itibariyle görev süremiz boyunca camilerimize ve ibadethanelerimize yönelik bu temizlik ve bakım uygulamamız adı konmamış bir şekilde sürüyordu. Özellikle Ramazan ayında ve Kurban Bayramı gibi dini zamanlarda bu temizlik çalışmalarımız had safhaya ulaşıyordu.  Yıl boyunca senenin 365 günü sadece bu hizmete yönelik faaliyette bulunmak üzere Belediyemiz bünyesinde “Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi” oluşturduk. Ekipte bu konuda tam donanımlı bir araç ve 6 temizlik personeli yer alıyor. Ekiplerimiz ihtiyaç bulunan tüm cami ve ibadethanelerde halı yıkama, süpürme, iç ve dış temizliği gerçekleştiriyor" dedi.