ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

<p><span style="color:#141823; font-family:helvetica,sans-serif; font-size:10.0pt">18 mart 1915 , Her karış toprağı kanla sulanmış, tarihin sonsuz sayfaları arasında yer alan &ouml;l&uuml;ms&uuml;z bir destandır. &Ccedil;anakkale, &ouml;yle bir ruhtur ki &ccedil;elik ve barut inancın, imanın, azmin karşısında yenik d&uuml;şm&uuml;şt&uuml;r.</span></p>
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Bu kabarmış toprağa yüzünü sür, kucakla, , Elbette bağı vardır “olmuş”un “olacak”la.Biz, bu kutsî havanın içinde var olmuşuz, Biz, bununla yoğrulmuş, biz bununla dolmuşuz Çanakkale’de kutsal değerleri uğruna, tüm olumsuzluklara karşı inanılmaz bir şekilde canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine “Çanakkale Geçilmez” dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıkmıştır.Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve bu güzel yurdumuzu bizlere emanet eden Aziz Şehitlerimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren bir zaferdir. Bugün Türk ulusal savaş tarihinde altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 100. yılını kutlamanın onurunu ve şerefini yaşıyoruz. Bu milletin evladı olarak haykırmak isterim ki bu vatanın bir karışını dahi düşman alamaz ve alamıyacaktır ! Bizler nasıl böyle düşündüysek bizden öncekilerde böyle düşündüğü için bu vatan düşman eline geçmedi.Ve tek vücut olarak bu milletin birlik ve beraberliği sağlandı ve ilelebed sağlanacaktır. Çanakkale zaferi dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşadığı güç dengelerinin tamamen değiştiği seneryoların bozulduğu olası görülmeyen bir olaydır.Vatan dedim toprağına sarıldım, “Gülüm” dedim, yaprağına sarıldım, Bir zamanlar üç kıtadan soruldum, Seni, beni dünya bilir Türkiyem,Irmağında şahlanışım var benim, Dağlarında bekleyişim var benim. Denizinde kükreyişim var benim, Sen bendesin, ben sendeyim Türkiyem.
MHP İl Kadın Kolları Başkanı
Dilek Demirdöven
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ haberi 19 Mart 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1235 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle