CANKURTARANLAR GÖREVDE

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(68, 68, 68); font-family:calibri,sans-serif; font-size:15px">Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi&nbsp; ve Samandağ Belediyesinin &ccedil;alışmalarıyla Samandağ kıyılarında &ccedil;alışmak &uuml;zere cankurtaran g&ouml;revlendirildi. Cankurtaran g&ouml;revlendirilmesinin yanı sıra sahilde g&uuml;venli b&ouml;lge oluşturulması, Kurtarma botlarının temin edilmesi hususunda &ccedil;alışmalar s&uuml;r&uuml;yor.</span>
CANKURTARANLAR GÖREVDE

Hatay büyükşehir, Samandağ Belediyesi çalışmalarıyla Samandağ sahilinde işe başlatılan cankurtaranlar vatandaşları uyardı. Cankurtaranlar boğulma olaylarına karşı halkın bilinçlendirilmesi gerekiyor. Rip akıntıları boğulma olaylarının en büyük nedenidir. Rip akıntısına kapılan vatandaşın sakin olması gerekiyor. Kıyıya doğru değil, kıyıya paralel yüzmesi gerekiyor. Denizin çok dalgalı olduğu günlerde dikkatli olunmalıdır.Samandağ sahillerinde 15 yıldır cankurtaran olarak görev yaptığını ifade eden Bülent Talaş: Boğulma olaylarına karşı mutlaka cankurtaranlar görev yapmalıdır. Boğulmalara karşı en etkili önlem cankurtarandır.  Cankurtaranlar sahil boyunca belirli aralıklarla görev yapmalıdır.Cankurtaran sayısı mümkün olduğunca artırılmalıdır. Dalgakıran nihai bir çözüm olamaz.Mutlaka kıyıdan müdahale yapılmalıdır.Dalgayı kırarsınız ama akıntıya engel olamazsınız. Kıyıda görev yapan can kurtaranlar kişiyi denizden çıkarma ve ilk müdahaleyi yapma noktasında hayati bir görev üstlenirler. Sağlık ekipleri gelene kadar ilk müdahale çok önemlidir.

CANKURTARANLAR GÖREVDE haberi 14 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1865 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle