ÇEK-DER BAŞKANI GENÇOĞLU SORUNLARIMIZ DEVAM EDİYOR DEDİ

Çekmece Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇEK-DER) Başkanı Kerim Gençoğlu, beldede yol,çöp, yeşil alan,köprü ve bulvar gibi sorunların devam ettiğini söyledi.
ÇEK-DER BAŞKANI GENÇOĞLU SORUNLARIMIZ DEVAM EDİYOR DEDİ
 Gençoğlu, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, amaçlarının sorunların çözümünü hızlandırmak ve halkın taleplerini dile getirmek olduğunu belirtti.
     Sorunları çözümü noktasında sürekli belediye başkanıyla görüştüklerini fakat bir çözüm bulamadıklarını ifade eden Gençoğlu şunları ifade etti:
     ''Çekmece 75. yıl caddesi, başta olmak üzere mezarlık, okul, sağlık ocağı yolumuz, ana ve ara sokaklarımız perişan durumda.
     Yazın toz kışın çamur taşınacak durumda değil, çocuklarımız toz ve çamur içinde yaşıyor. Bu yolların yapımını süreç içinde değil acil olarak talep ediyoruz. Bütün belde de bir sosyal tesis ve çay bahçesi bile yok. Zaman zaman çeşitli faaliyetlerle ekilen ağaçlar fidanlar bakımsızlıktan yok oluyor. Bu yıl KDV ile birlikte yıllık 350 bin TL üstünde bir paraya mal olan çöp ve temizlik ihalesi yapıldı. Çöplerimiz dökülüyor, ancak temizlik adına ana caddeden hariç hiç bir şey yapılmıyor. Çevrede biriken çöpler ana ve ara sokak çevreleri, mahalleler arası geçilmez durumda. Halkımız temiz ve nezih bir ortam istiyor. Zira 21. yüzyıldayız. Mezarlıklarımız bile her dönemde mahalle sosyal yardımlaşma dernekleri tarafından düzenleniyor.''
     Meskenlerin ve dükkanların önünde yapılan hayvan kesimleri için herhangi bir önlem alınmadığını öne süren Gençoğlu, ''Defalarca dile getirmemize rağmen hiçbir çalışmanın yapılmadığını gördük. Var olan mezbahana yeri ve konumu itibariyle daha önceki dönemlerde yanlış yapılmıştır. Ancak sorun var diye çevre ve sağlık olarak bu sorunları yaşamamalıyız. Konuyla ilgili hiçbir çalışmanın yapılmaması halkımız tarafı8ndan ilginçlikle karşılanıyor ve konuyla ilgili bir çalışma bekliyoruz'' diye konuştu.
     Gençoğlu, yapılan yanlışları eleştirdikleri gibi yapılacak güzellikleri de alkışlamaya hazır olduklarını kaydetti.