''ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GERÇEKÇİ VE UYGULANABİLİR BİR ŞEKİLDE YAPILMASI LAZIM''

Antakya Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Ömer Dolar, 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planının gerçekçi ve uygulanabilir bir şekilde yapılması gerektiğini belirtti.
''ÇEVRE DÜZENİ PLANININ GERÇEKÇİ VE UYGULANABİLİR BİR ŞEKİLDE YAPILMASI LAZIM''
Dolar, meclis üyesi Mehmet Güzelmansur ile CHP İl Teşkilatı'nda düzenlediği basın toplantısında, kenti yakından ilgilendiren ve kalkınmasında yol haritası belirleyecek olan 1/25 bin ölçekli çevre düzeni planının gerekli olduğunu söyledi.
     Hazırlanan ve Antakya Belediyesi meclis toplantısında kabul edilen planda bir takım eksiklikler ve yanlışlıklar olduğunu savunan Dolar, yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti.
     Planın hazırlanma aşamasında sivil toplum örgütleri, meslek odalarından yeterince bilgi alınmadığını iddia eden Dolar, ''Plan bittikten sonra bilgilendirme toplantıları yapıldı. Eleştiri ve katkı beyanları ise plan bittiği için dikkate alınmadı. Plan, öngörülen kalkınma ve projeksiyon nüfus hedefine ulaşmada ciddi kaygılar taşımaktadır. Bu nedenle çevre düzeni planının gerçekçi ve uygulanabilir bir şekilde yapılması lazım'' diye konuştu.