CHP Samandağ ‘da Gövde Gösterisi Yaptı

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Hatay genelinde yürüttüğü çalışmaları yakından takip ediyor. 
CHP Samandağ ‘da Gövde Gösterisi Yaptı
30 Mart 2014’te Hatay’da yıkılan korku duvarının 7 Haziran’da tüm Türkiye’de ses getireceğini ifade eden Başkan Savaş, bu noktada hemşerilerinden bir olmalarını, iri olmalarını ve diri olmalarını istedi. Yerel seçim sürecinde Hatay’da dünyaya örnek teşkil eden mozaik yapıyı fırsat bilerek ayrılıklardan medet uman siyaset tarzına hemşerilerinin sandıkta en iyi cevabı verdiğini kaydeden Başkan Savaş, aynı kirli senaryonun genel seçimlerin yaklaştığı bir dönemde ortaya konduğunu ifade ederek herkesin sağduyu ile hareket etmesini istedi.
Başkan Savaş menfur Reyhanlı patlamaları ve Gezi Süreci’nde kaybedilen canları rahmetle anarken, büyük bedeller ödeyerek bugünlere gelen Hatay’da bir daha ne kan ne gözyaşı ne de ana feryadına tanık olmak istemediklerini ifade etti. İnsanların hassasiyetlerini kaşıyarak kaos ortamı yaşanmasının kimlere hizmet ettiğini herkesin bilmesi gerektiğini belirten Başkan Savaş, bu süreçte iktidara talip en hazır partinin CHP olduğunu ve bu realiteyi baltalayacak her türlü tutumdan uzak durulması gerektiğinin altını çizdi.Başkan Savaş konuşmasının devamında geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi de hemşerileriyle paylaşarak “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile 2 gün önce yaptığımız görüşmede Hatay’ın genel seçimler öncesi durumunu ele aldık. Genel Başkanım Hatay’dan partimizin simgesi olan 6 Ok’a yaraşır 6 Milletvekili çıkarmamızı talep etti. Sayın Kılıçdaroğlu’na çok çalışarak ve birlik düsturundan ayrılmayarak iktidar yolunda hızlı adımlarla yürüyen partimize Hatay ismine yakışan desteği sağlayacağımızın sözünü verdik” dedi.Samandağ’da partisinin Seçim İrtibat Bürosu açılışına, CHP Hatay Milletvekili adayları Hilmi Yarayıcı, Serkan Topal, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün ve parti örgütlenmesinden sorumlu kadın ve gençlik kolları yöneticileriyle birlikte katılan Başkan Savaş, açılışa katılan yüzlerce hemşerisi tarafından “Büyük Başkan” sloganlarıyla karşılandı.Büyük coşku ve teveccüh eşliğinde devam eden konuşmasına alkış tutarak devam eden Başkan Savaş, “Bu alkış, hakka, hukuka, ekonomiye, özgürlüğe, laikliğe, barışa, cumhuriyete, kul hakkına, demokrasiye zulmedenlere bir protesto alkışıdır. 7 Haziran’da herkes bu sorumluluğun bilinciyle elini vicdanına koyarak sandığa gitmeli ve oyunu çocuklarının geleceği için, yaşanabilir bir Türkiye için kullanmalıdır” ifadelerini kullandı.CHP Samandağ Seçim İrtibat Bürosu açılışı Başkan Savaş, CHP Hatay Milletvekili Adayları Hilmi Yarayıcı, Serkan Topal, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün ve parti örgütlenmesinden sorumlu kadın ve gençlik kolları yöneticilerinin el ele birlik mesajı verip hemşerilerine karanfil dağıtmasıyla noktalandı. 
 
 
 
CHP Samandağ ‘da Gövde Gösterisi Yaptı haberi 04 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  2250 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle