CHP SAMANDAĞ KADIN KOLLARI BASIN AÇIKLAMASI

Samandağ CHP Kadın Kolları ilçe binasında “Karamanda 45 çocuğun cinsel istismara uğraması “konulu basın açıklaması gerçekleştirdi.Basın açıklamasına CHP Kadın Kolları Kurultay Delegesi Hülya Nehir,CHP Samandağ Kadın kolları Başkanı Remziye Rencüzoğulları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.Basın açıklamasını CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Rencüzoğulları okudu.
CHP SAMANDAĞ KADIN KOLLARI BASIN AÇIKLAMASI
Rencüzoğulları açıklamasında :”Karaman’da 45 çocuğumuzun din kisvesi altında örgütlenmiş Ensar Vakfı’nda cinsel istismara uğraması bizi yürekten yaralamıştır. mevcut iktidarı, planlı olarak eğitim sistemimizi dejenere ederken, çocuklarımızı denetimsiz Kuran kurslarında, eğitimcilikle ilgisi olmayan bir güruhun eline teslim etmiştir. Bu üzücü olay çocuk istismarının toplumumuzda ne denli ciddi ve kapalı kalmış bir konu olduğunu bir kez daha göstermiştir.  “Açıklamanın devamında ,”Ülkemizde sosyal devlete olan gereksinim her geçen gün artarken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu “Bir defa böyle bir olay yaşanması Ensar Vakfı’nın kötülenmesi için gerekçe olamaz” diyerek çocuklarımıza yaşatılan acıyı daha da derinleştirmiştir.” Açıklamanın devamında ,”Türkiye, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme”ye ilk imza atan ülkelerden biridir. Ancak, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanının Ensar Vakfındaki 45 çocuğa taciz iddiaları ile ilgili yaptığı vahim açıklaması, yaşanan acıları ve mevcut hukuksuzlukları görmezden gelip hafife almaktadır.   Oysa hiç kimse ve hiçbir kurum, bir çocuğun tırnağından daha kıymetli değildir. “Açıklamanın devamında ,”Siyasi erkin başındaki bu kişi, taciz ve tecavüze uğramış çocuklara sahip çıkamıyorsa ve elde ettikleri güç, çocuğu ve kadını bu tür maruziyetlerden koruyamıyorsa bu asla kabul edilemez bir durumdur.
Söz konusu bakan derhal istifa etmelidir!
ÇOCUKLARIMIZI BU ANLAYIŞA EMANET ETMEYECEĞİZ. 
Açıklamanın devamında ;”Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak,  çocuklarımızın korunması, geleceğimizin korunması, çocuk haklarının savunulması için, devleti, tüm kamu kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını göreve çağırıyoruz. Çocuklarımızı bu anlayışa emanet etmeyeceğiz ve benzeri vakaların tekrar yaşanmaması için gerekli olan kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi konusunun takipçisi olacağız. “dedi.