CHP’DE FARK YARATACAK TEK İSİM AHMET YETİŞEN‏

CHP 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yetişen’e basın kuruluşları tam destek veriyor.
CHP’DE FARK YARATACAK TEK İSİM AHMET YETİŞEN‏
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yetişen bugüne kadar yaptıklarıyla topluma hizmet eden, toplumun huzuru için elinden geleni yapan, toplumsal barışı sağlama adına fedakârlıklarda bulunan görüntüsüyle büyük saygınlık kazandı.Ahmet Yetişen’in karşısında Ova’ da rakip gösterilecek bir isim mevcut değil. Ne mensubu olduğu siyasi parti içerisinde yerine kullanılabilecek bir isim mevcut, nede diğer siyasi partilerden Ova’da karşısına çıkartılıp ta mücadele edebilecek bir isim yok.Hal böyle iken Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ova’daki tercihini bu seçimlerde doğru bir şekilde kullanması ve yıllardır kan kaybı yaşadığı ovayı toparlayacak olan Ahmet Yetişen ile Ova’da yeni bir başlangıç yapması zorunlu görünüyor.Uzlaşmacı ve uzlaştırmacı tavrı Ahmet Yetişen’in önemli özelliklerinden biri. Bu tavrı ile birlikte Reyhanlı Patlaması sonrasında yayın yasağı geldiğinde, yayın yasağına uymakla birlikte ilgililerin ve yetkililerin de konu ile ilgili yaptıkları açıklamaları da yayınlamıyoruz diyerek mesleği ve cemiyetine üye gazeteciler adına net bir tavır, dik bir duruş sergilemiştir.Ahmet Yetişen sosyal demokrat bir ailenin, sosyal demokrat bir çocuğu olmasına, partisinin her seçiminde aktif görevleri özveriyle üstlenmesine, yıllarca çizgisinde en ufak bir sapma olmamasına rağmen, 2010 yılında Hatay Gazeteciler Cemiyetini kurduğunda demokrasiye olan bağlılığının güzel bir örneğini sergileyerek kapılarını tüm gazetecileri hiçbir ayrım yapmadan sonuna kadar açmıştır. Hatta yönetim kurulunu şekillendirirken dahi, her görüş ve düşünceden insana yer vererek tüm Hatay’ı kucaklamıştır. Yıllardır süre gelen dağın öte yüzü, beri yüzü safsatasını bitirmeyi başarmış, Cemiyette Hatay’ın her ilçesi kendini temsil etme hakkı kazanmıştır.
Ahmet Yetişen aday adaylığı açıklamasını yaptığı günden itibaren kendisini hep Ova’nın adayı olarak nitelemiştir. Oysa bize göre Ahmet Yetişen saydığımız özellikleri bakımından sadece Ova’nın değil tüm Hatay’ın kalbine dokunmayı başarmış, siyasi partiler açısından çok iyi bir kumaştır. Doğru değerlendirilirse tüm Hatay’ı sarıp sarmalayacak, birleştirici ve itici bir güç olacağı da hakikattir. Diğer taraftan CHP’nin karşısındaki siyasi partiler açısından da aday gösterilmesi halinde karşılığının ve önünün kesilmesi zor bir problem doğuracağı da kesindir. Ahmet Yetişen’in oluşturacağı ivmeyi kırmak için diğer siyasi partilerde bir karmaşa ortamı başlayacağı da kesin görünüyor.Hatay Basını’nın mesleki açıdan yetkin, ekonomik açıdan bağımsız, yayın ilkeleri açısından seviyeli, birlik ve beraberlik sağlanması yolunda geçtiğimiz son 4 yıllık süre zarfında büyük bir yol kat etmesini sağlayan Ahmet Yetişen, gazeteciler arasındaki bu birlik ve beraberliği sağlamanın yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve gazeteciler arasındaki ilişkinin de belli bir seviyeye gelmesini başarmıştır.Ahmet Yetişen’in bu başarısı meslektaşları tarafından da karşılık bulmuş görünüyor. Biz dahil Hatay’da yayın yapan çok sayıda yazılı ve görsel basın kuruluşu ile internet yayıncılığı yapan meslektaşı Ahmet Yetişen’in Milletvekilliğinde Hatay’da bir fark yaratacağı konusunda hemfikir. Farklı görüşlerdeki meslektaşları dahi yaptıkları yayınlarla Cemiyetlerinin Başkanlarına sahip çıkıyor, onun mesleki başarısını Milletvekilliğinde de ortaya koyacağını açık yüreklilikle söylüyorlar.