ÇİFTÇİLER RAHAT NEFES ALACAK

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, Yayladağı ve Belen ilçelerinde bulunan bazı göletlerde su kaybını önlemek amacıyla çalışma başlattı.
ÇİFTÇİLER RAHAT NEFES ALACAK
HBB ekipleri, yaklaşık 1347 dekarlık tarımsal alanı sulayan Dağdüzü, Kızılçat ve Güzelyayla göletlerinin tabanlarında meydana gelen kayıp kaçağı engellemek amacıyla yaptığı çalışmaları tamamladı.  Göletten faydalanan Belen ve Yayladağı'lı binlerce çiftçi vatandaşı mağdur etmemek için 661 dekar alanı sulayan Dağdüzü ve 310 dekar alanı sulayan Kızılçat göletlerinin taban çalışmalarını bitiren ekipler, böylelikle göletlerde meydana gelen su kaybının önüne geçti.HBB ekipleri ayrıca, 376 dekar alanı sulayan Güzelyayla Göleti'nde de su kaçağını önlemek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve çalışmaların kısa zaman içerisinde bitirilerek çiftçilere rahat bir nefes aldırılacağını bildirdiler.    
 
 
ÇİFTÇİLER RAHAT NEFES ALACAK haberi 11 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle