ÇIKARILAN ATIKLAR HAYRETE DÜŞÜRDÜ‏

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kış ayları geçmesine rağmen kent genelinde yağmursuyu hatlarında bakım ve onarım çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.
ÇIKARILAN ATIKLAR HAYRETE DÜŞÜRDÜ‏
Kış aylarında oluşabilecek su baskınlarının ve göletlerin önüne geçmek için yağmursuyu hatlarında kapsamlı bir şekilde çalışmalar yürütüldüğünü aktaran Genel Müdürlük, gerek tespit edilen gerek ALO 185 HATSU İhbar ve İstek Hattı’na iletilen tıkalı yağmursuyu hatları ve mazgallarının temizlendiğini bildirdi. 
Yağmursuyunun sürükleyip tıkanmalara sebebiyet veren atıkları temizleyerek su tahliyesinin daha kolay sağlanacağının altını çizen İdare, yapılan temizlik çalışmaları sırasında çıkarılan plastik şişe, plastik bardak, çocuk bezi ve cam şişe gibi çöplerin vatandaşlarda da şaşkınlık yarattığını kaydetti. 
Su tahliyelerinin daha kolay sağlanması için yağmursuyu hattı ve tıkanmaların meydana gelmemesi adına hatlara mazgalların yerleştirildiğini de dikkat çeken HATSU, vatandaşların çöp atma konusunda daha duyarlı ve dikkatli davranması gerektiğine vurgu yaptı.
 
ÇIKARILAN ATIKLAR HAYRETE DÜŞÜRDÜ‏ haberi 22 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3330 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle