ÇOCUKLAR BECERİKLİ KANGURU’YLA EĞLENDİ

İl genelinde ortaya koyduğu kültür ve sanat aktiviteleriyle toplumun sosyal yönüne zenginlik katan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Şehir Tiyatrosu, çocukları tiyatro ile buluşturarak sevgi aşılamaya devam ediyor.
ÇOCUKLAR BECERİKLİ KANGURU’YLA EĞLENDİ
Hatay genelinde öğrencilerle buluşarak sahne performansları ortaya koyan HBB Şehir Tiyatrosu bu kez Türk Eğitim Derneği(TED) Hatay Koleji ev sahipliğinde Ahmet Önel’in yazdığı, HBB Şehir Tiyatrosu’nın başarılı sanatçısı Süheyla Koçak’ın yönettiği ‘Becerikli Kanguru’ adlı oyunu Ballıöz İlkokulu, Şehit Türkmen İlkokulu ve Çınarlı İlkokulu öğrencilerinin mutluluğuna vesile oldu.Ormanda yaşanan bir dostluk hikayesinin anlatıldığı oyunda, çocuklar sevimli hayvan kostümleri giyen HBB Şehir Tiyatrosu oyuncularının neşeli müzikler eşliğindeki sahne performansı ile unutamayacakları bir gün geçirdi. Hatay’da tiyatro izlemeyen çocuk kalmaması hedefiyle çalıştıklarını kaydeden HBB Kültür, Sanat ve Tiyatro Şube Müdürü Vejdi Koçak, “Hatay’ın her ilçesine gideceğiz. Hiç tiyatro izlememiş çocuklar ile buluşmaktan mutluluk duyuyoruz. Onlara tiyatroyu tanıtıyor ve sevdiriyoruz, onlar bizim geleceğimiz. Çocukların mutluluğu bizim için her şeyden önemli” ifadelerini kullandı.HBB’nin önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği projelere de değinen Koçak, “Hatay İl Jandarma Komutanlığı ile ortaklaşa olarak trafik kurallarını anlatan bir oyun hazırlıyoruz. Böylece çocuklara kuralları eğlendirerek öğreteceğiz. Bu hazırladığımız oyun her hafta Salı günü bir ilçede sahnelenecek” dedi.Sahnede harikalar yaratan sanatçılar adına oyunun bitiminde konuşan HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Ali Gezgin, “Bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen her zaman yanımızda olan ve bizi sizlerle buluşturan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, böyle bir organizasyonda emeği geçen ve bizleri çok güzel bir şekilde ağırlayan TED Hatay Koleji Müdürü Tuncay Göksu’ya, Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bugünün küçüğü yarının büyüğü ve geleceğimizin teminatı olan sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bundan sonraki oyunlarımızla da sizlerin karşısında olacağız. Şehir tiyatromuz Hatay’da tiyatro izlemeyen çocuk kalmayana kadar Hatay’ın her köşesinde olacak” şeklinde konuştu.TED Hatay Koleji Müdürü Tuncay Göksu, öğrencileri eğlendiren oyunu çok beğendiğini vurgulayarak, HBB Şehir Tiyatrosu oyuncularına ve Başkan Savaş’a teşekkürlerini iletti. Tiyatro gösterimi, HBB Şehir Tiyatrosu oyuncularının tiyatrosever çocuklara balon hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirmesiyle noktalandı.
 
ÇOCUKLAR BECERİKLİ KANGURU’YLA EĞLENDİ haberi 18 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  515 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle