ÇOCUKLAR MUTLUYSA TOPLUM MUTLUDUR

Hatay’ı sosyal ve kültürel aktivitelerle kabuğuna çekilmiş bir kent görüntüsünden çıkaran Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğünde kurulan HBB Şehir Tiyatrosu, il genelinde sahnelediği performanslarla alkış ve takdir toplamayı sürdürüyor. Bünyesinde bulunan oyun salonunda bugüne kadar birçok oyunu sanatseverlerin beğenisine sunan HBB Şehir Tiyatrosu bu kez geleneksel kültürümüzün bir parçası olan kukla gösterisiyle çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı.
ÇOCUKLAR MUTLUYSA TOPLUM MUTLUDUR
Geleceğimiz olan çocuklara sanat sevgisi aşılamayı görev edinen ve bu anlamda ortaya koyduğu çalışmalarla büyük beğeni toplayan HBB Şehir Tiyatrosu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencilerini 18 Şubat Perşembe günü bünyesindeki oyun salonunda ağırladı.Keloğlan’ın gün içerisinde karşısına çıkan hayvanlar ile diyalogunun çeşitli figürler eşliğinde eğlenceli bir dille anlatıldığı kukla oyunu, aynı zamanda çocuklara hayvan sevgisi aşılayarak, duyarlı bireyler olarak yetişmeleri bağlamında tembihlerde bulundu.Okul öncesi miniklerin, nitelikli bir sanat bilgisine sahip olmalarını sağlamak ve tiyatroya olan ilgilerini arttırmak için oyuna dahil eden ve sorular sorarak ilgilerini çeken sanatçılar, eğlenceli anların yaşanmasına vesile oldu.Oyunun bitmesi sonrasında minikler büyük beğeni ile izledikleri kukla oyunu kahramanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. HBB Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından balonlarla buluşturulan miniklerin mutluluğu görülmeye değerdi.HBB Şehir Tiyatrosu her Perşembe saat 10.00 ile 14.00’da oyun salonunda minikleri misafir etmeye devam edecek.
ÇOCUKLAR MUTLUYSA TOPLUM MUTLUDUR haberi 20 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle