DAĞCILAR DUVAR BOYADILAR‏

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi tarafında, d&uuml;nyanın ilk aydınlatılan sokağı olarak da bilinen eski ismi Herod ve şimdiki ismi Kırk Asırlık T&uuml;rk Yurdu sokağında bulunan. Y&uuml;zlerce tarihi evler ile birlikte &ccedil;ok katlı y&uuml;ksek apartmanların da i&ccedil;inde bulunduğu dış cephe boyama işine Mustafa Kemal &Uuml;niversitesinde g&ouml;revli ve Dağ sporcusu Do&ccedil;.Dr. Yaşar Erg&uuml;n&rsquo;&uuml;n koordinasyonunda beş kişilik dağcı ekibi katılarak bir hafta gibi kısa zaman i&ccedil;ine tarihi sokakta bulunan &ccedil;ok katlı y&uuml;ksek binaların boyanması tamamlanacak.</strong>
DAĞCILAR DUVAR BOYADILAR‏
Anadolu’daki en eski şehirlerinde birisi olan çeşitli uygarlıklara ve semavi dinlerine ev sahipliği yapmış olan Hatay’da. Şehrin güzel görünümüne kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarihi Kırk Asırlık Türk Yurdu sokağının dar olmasından dolay tahta ve metal iskele kurulamama imkânı olmadığından civarda bulunan çok katlı yüksek apartmanların dış cephe boyama işine, Yaşar Ergün ve beş kişilik Hatay’lı dağcılar da katıldı. Dağcılar yanlarında getirdikleri ve dağcılık sporunda kullandıkları araç ve gereçleriyle yüksek binaların tepelerinde aşağıya sarkarak Tarihi Kırk Asırlık Türk Yurdu sokağının boyama çalışmalarını sürdürüyorlar. Beş kişilik Dağ spor ekibinin üyesi olan ve Yüksek binaların dış cephesini boyayan 24 yaşındaki Üniversite öğrencisi Mehmet Ala, “Büyükşehir Belediyemiz, Şehrimizin tarihi sokağı olan Kırk Asırlık Türk Yurdun da bulunan, Tarihi evlerin güzel bir görünüme kavuşması için yaptıkları bu örnek çalışmalara gönüllü destek oluyoruz. Tarihi sokaklarımızın dar olduğundan dolayı binaların dış cephe boyanması için iskele kuramadık. Biz Beş kişilik Dağcı grubu olarak yapılan bu çalışmaya gönüllü katıldık. Yaptığımız bu çalışma eğlenceli ve aynı zamanda da iyi geçiyor. Bu çalışma bizim için bir şereftir.” Dedi.
 
 
DAĞCILAR DUVAR BOYADILAR‏ haberi 13 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  1255 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle