DAHA FAZLA DEMOKRASİ İÇİN MESUDİYE’YE BEKLİYORUZ

<p style="text-align:justify"><em><strong>Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir 18-20 Eyl&uuml;l 2015 tarihlerinde Mesudiye&rsquo;de d&uuml;zenlenen T&uuml;rkiye&nbsp; demokrasi forumunda &ldquo;Demokrasi ve Yerel Y&ouml;netimler &ldquo; konusunda sunum ger&ccedil;ekleştirecek. T&uuml;rkiye&rsquo;nin d&ouml;rt bir yanından siyaset&ccedil;i,akademisyen,gazeteci,yazar, d&uuml;ş&uuml;n&uuml;rlerin konuşmacı olarak katıldığı Forumun amacı uluslar arası bir konum kazanmak olarak ifade ediliyor.</strong></em></p>
DAHA FAZLA DEMOKRASİ İÇİN MESUDİYE’YE BEKLİYORUZ
Başkan Nehir:”Yerel demokrasinin temel ilkeleri olan yerel yönetim organlarının bağımsız oluşumu, karar alabilme ve uygulayabilme yetkisi ,yerel düzeyde alınan kararlara halk katılımının sağlanması ve mali bağımsızlık gibi ilkeler yerel yönetimler için geçerli ilkeler olmalıdır.Yerel yönetimler merkezi yönetimin taşra uzantısı olarak,merkezi idarenin izin verdiği oranda ve şekilde hizmet sunan kuruluşlar olarak görülmemelidir. Yerel yönetimler geliştirilerek yerel demokrasinin oluşması ve yaşaması için gerekli yapı ve ortam oluşturulmalıdır. “ifadelerine yer verdi.
DAHA FAZLA DEMOKRASİ İÇİN MESUDİYE’YE BEKLİYORUZ!… 
Forum Başkanı Prof.dr.Aziz Ekşi :”İkinci Türkiye Demokrasi Forumu, 2023 Dünya Demokrasi Forumu’na giden yoldaki kilometre taşlarından biridir. 18-20 EYLÜL 2015 tarihlerinde MESUDİYE’de gerçekleşecektir. Doğrudan demokrasi ve yerel kalkınma konusunda önerisi olan herkese açıktır. Katkılarınızı bekliyoruz, Mesudiye’de buluşmayı diliyoruz. Saygılarımızla…”ifadelerinde bulundu.