DAVA ERTELENDİ

Hatay’da 2010-2013 yılları arasında, suç işlenmeden önce suç işlenmesinin engellenmesi için kanunlar çerçevesinde hakim izni ile telefon dinlemesi yapan polislerden 47’sinin yargılandığı Hatay 2.Ağır Ceza Mahlemesinin 2015/10 esas nolu dosyasındaki yargılama 3. günde neticelendi. Mahkeme davayı 28 Eylül 2015 tarihine erteledi.  
DAVA ERTELENDİ
Davada memur olan polisler hakkında soruşturma izni alınmamış olduğunun tespit  edilmesi üzerine Mahkeme savcısı ve polislerin avukatları bu husustaki usule aykırılıkların giderilmesini talep etti. Mahkeme bu talepleri yerinde görerek soruşturma izni verilip verilmemesi hususunda dosyayı Hatay Valiliğine gönderme ve Hatay valiliğinden cevap gelene kadar yargılamanın durdurulması kararı verdi. Ancak hem yargılamanın durdurulması kararı verilip hem de dosyada noksanlıkların giderilmesi için onlarca ara karar verilmesi şaşkınlığa neden oldu. Uzmanlar verilen bu kararın doğru bulmadıklarını, dava açılmadan değil daha soruşturmaya başlanmadan devlet memuru olan polisler hakkında, idareden, soruşturma izni alınması gerektiğini belirtti. Ayrıca dava görülmeye başlandıktan sonra soruşturma izni olmadığının belirlenmesi üzerine yargılama durdurulduğu taktirde dosyada yapılan önceki işlemlerin yok hükmünde olacağını belirten uzmanlar, buna rağmen mahkemenin  hem yargılamayı durdurması hem de omlarca  ara karar vererek yargılamaya devam etmesinin hukuki olmadığı belirtildi. 
DAVA ERTELENDİ haberi 23 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  1465 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle