DEFNE DE BAHAR ŞENLİĞİ

<strong><span style="font-family:arial,sans-serif; font-size:9pt">Defne Belediyesi, hafta sonunda &ldquo; Bahar Şenliği&rdquo;ne ev sahipliği yapıyor&hellip;</span></strong>
DEFNE DE BAHAR ŞENLİĞİ
Defne Belediyesi, sosyal aktivitelerine, hafta sonunda düzenleyeceği “Bahar Şenliği” ile bir yenisini daha ekliyor. Defne Belediyesi, bahar mevsiminin gelmesiyle beraber çeşitli şekillerde kutlanan ve kimileri için Yumurta Bayramı, kimileri için Nevruz, kimileri için İ-dıl Sabataaş, kimileri için Pesah,  kimileri içinse Paskalya adıyla anılan kutlamaları 'Bahar Şenliği' etkinliğiyle birleştirmek suretiyle, hafta sonunda, 19 Nisan Pazar günü Defne Dostluk Parkı'nda önemli etkinliklere imza atmaya hazırlanıyor.      Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; kültür, sanat ve sporun birleştirici gücünün toplumsal alandaki önemine vurgu yaparak, “Yaşadığımız bu coğrafya farklı kültürlerin ve inanışların binlerce yıllık mirasına ev sahipliği yapmış,  toplumsal barış ve kardeşlik duygularıyla pek çok medeniyete örnek olmuştur. Birçok kültürde farklı şekilde adlandırılan, doğanın sunduğu güzellik ve bolluğun farklı şekillerde kutlandığı ve baharın müjdelendiği bu günlerde Defne Belediyesi olarak düzenlediğimiz kutlama etkinliklerine 'Bahar Şenliği' adını verdik” şeklinde konuştu.      Defne Belediyesi Bahar Şenliği etkinliği kapsamında, kaybolmaya yüz tutmuş kültürümüzün yaşatılmasını amaçladıklarını belirten Başkan Yaman, “Büyüklerimizden aldığımız kültürel mirası çocuklarımıza aktarmak, binlerce yıllık geleneklerimizi genç nesillere tanıtmak için, halkımızın her kesimine hitap eden etkinlikler düzenliyoruz. Sadece Defnelilerin değil tüm Hatay halkının davetli olduğu şenliğimizde, aileler çocuklarıyla birlikte neredeyse unuttuğumuz geleneksel oyunları oynayacak, barış türkülerini hep birlikte söyleyecekler. Ayrıca hazırlanan geleneksel yemekler halkımıza ikram edilecek” dedi.       19 Nisan Pazar günü Dostluk Parkı'nda saat 13:00'da başlayacak olan 'Defne Belediyesi Bahar Şenliği'ne, çocuklarıyla güzel vakit geçirmek isteyen ve çocukluğunu özleyen tüm Hatay halkın davetli olduğu duyuruldu.
DEFNE DE BAHAR ŞENLİĞİ haberi 14 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay tarafından  2010 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle