DEFNE KENT MEYDANINA ALT GEÇİT

Defne Kent Meydanı projesi Defne’nin kültürüne, ruhuna ve sosyal yapısına uygun bir kamusal alanın ilçemize kazandırılması amaçlı bir projedir. Bu proje hazırlanırken konunun uzmanlarıyla, paydaşlarıyla ve kamuoyuyla çok yönlü görüşmeler yapılmıştır. Ancak Büyükşehir Belediyemizin Çekmece mahallesinde 75.yıl bulvarının uzantısı olacak mini çevre yoluyla ilgili istimlak işlemlerini başarıyla tamamlamasıyla birlikte projenin yeniden değerlendirilme ihtiyacı doğmuştur.
DEFNE KENT MEYDANINA ALT GEÇİT
 Başarıyla sonuçlanan istimlak çalışmalarından sonra yeni açılacak mini çevre yolu kent trafiğinin yükünü önemli ölçüde azaltacak olmasına rağmen söz konusu alanda ayrıca bir trafik yükü getirecek bir yapı ortaya çıkmıştır. Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ortak bir çalışma yaparak sorunun çözümüne yönelik alt geçit yapma kararı vererek ileride doğabilecek sorunların bugünden çözülmesine yönelik bir çözüm bulmuşlardır. Belediyemizce yapılacak olan Kent Meydanı projesi muhafaza edilecek Hatay Büyükşehir Belediyemizce alt geçittin tamamlanmasıyla birlikte prestij proje olarak uygulamaya koyulan Kent Meydanı Projesi aynen tamamlanacaktır. Alt Geçit yapımı mevcut projenin tamamlanma süresini uzatsa da uzun vadede kentimiz için önemli bir kazanım olacaktır. Bu konuda çabalarından dolayı Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Sayın Lütfü Savaş’a ve Büyükşehir belediyesi yetkililerine Defne Belediyesi olarak teşekkür ediyoruz.
DEFNE KENT MEYDANINA ALT GEÇİT haberi 24 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay Defne muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  6010 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle