DEV BAYRAK GÖNDERE ÇEKİLDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle şanlı Türk Bayrağını 16 Mayıs Pazartesi günü Defne ilçesi Dursunlu Mahallesi'nde düzenlenen tören eşliğinde büyük bir coşkuyla göndere çekti.
DEV BAYRAK GÖNDERE ÇEKİLDİ
Düzenlenen törene, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve  Emekli Tümgeneral Orhan Tiryaki’nin yanı sıra çok sayıda gazi, mahalle muhtarı ve vatandaşlar katılım gösterdi. 
19 Mayıs Haftası'nda böylesine anlamlı bir etkinlikte bulunmaktan ve gençliğin Ata'sının mirasını böylesine sahiplenici organizasyonlarla yaşatmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Emekli Tümgeneral Tiryaki, "Şanlı Türk Bayrağı, rengini şehitlerimizin kanından alan kutsal değerlerimizden bir tanesidir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’ın Türk Bayrağına verdiği önemin sebeplerinden biri de gençlerimizin içinde var olan bayrak ve vatan sevgisini perçinlemek, bu sevgiyi onların kalbinde ilelebet canlı tutmaktır. Gördüğüm kadarıyla bunu da başarıyla yapmaktadır. Bayrağımızın burada dalgalanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diyerek yaşadığı tarifsiz gururu dile getirdi.Defne’de böyle bir güzelliğin çok kısa süre içerisinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Defne Belediye Başkanı Yaman da, “İlçemizde şanlı bayrağımızın böyle bir tepede dalgalanması beni çok mutlu etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Bey’e çok teşekkür ederim. Bizlere ve gençlerimize düşen en büyük görev de bu şanlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmak olacak” ifadelerini kullandı.Gölgesi altında birleştiğimiz bayrağımızın bu güzel ve özel yerde dalgalanmasını görmekten büyük gurur duyduğunu ifade eden Hatay Vali Yardımcısı Mardinli ise, bayrağımızı göndere çekmekten dolayı yaşadığı onuru belirterek Başkan Savaş'ın milli hassasiyetine teşekkür etti.Hatay halkı için Türk Bayrağının çok önemli olduğunu belirten Başkan Savaş da şehitlerimizin al kanları ile bezenmiş Şanlı Bayrağımızı göndere çekmenin tarifsiz bir duygu olduğunu belirterek “Biz Hataylılar için Türk bayrağının önemi çok büyüktür. 18 sene bayrağımızın özlemiyle yaşadık. Bu nedenle Türk Bayrağı bizim için çok önemlidir. Bayrağımız; bizim namusumuz, özgürlüğümüz, onurumuz, gururumuz ve kaderimizdir. Bundan tam 3 sene önce Habib-i Neccar Dağı eteklerinde yine sizlerle birlikte bayrağımızı göndere çektik. Biz burada şanlı bayrağımızı Dursunlulu hemşehrilerimize teslim ediyoruz. İnşallah yakın zamanda da Topboğazı’nda, İskenderun-Kırıkhan yol ayrımında şanlı bayrağımızı göndere çekeceğiz. Bayrağımızın burada dalgalanmasında büyük pay sahibi olan Orhan Bey’e, HBB Fen İşleri Saha Amiri Mehmet Savaş’a ve Fen İşleri personeline yürekten teşekkür ederim” diyerek Türk bayrağının her zaman layık olduğu göklerde dalgalanması gerektiğini ifade etti.Şanlı Türk Bayrağı, 1 dakikalık saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere çekilerek dalgalandırıldı.
 
DEV BAYRAK GÖNDERE ÇEKİLDİ haberi 18 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine  adına Hatay Defne muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  6225 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle